MediaCat

Yeni Zelanda’da markalardan Google ve Facebook’a boykot

Markalar, platformlardaki reklamlarını durdurma kararı aldı.

Yeni Zelanda’da markalardan Google ve Facebook’a boykot

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde meydana gelen terör saldırısının ardından, aralarında Burger King, ASB Bank ve Spark’ın da bulunduğu markalar, denetlenmeyen içeriklerin yol açtığı zararlardan korunmak ve teknoloji şirketlerini aksiyon almaları konusunda teşvik etmek için birlikte hareket etme kararı aldı ve Facebook ve Google‘daki reklamlarını durdurdu.

Kiwibank, ANZ Bank Yeni Zelanda, Yeni Zelanda Bankası ve Lotto Yeni Zelanda gibi markaların da destek verdiği boykotun ne zaman sonlanacağı bilinmezken, Facebook ve Google cephesinden de konuya dair herhangi bir açıklama gelmedi.

Yeni Zelanda Reklamverenler Derneği ve Ticari İletişim Kurulu da yayınladıkları açıklamalarıyla, markaları paralarını nereye harcadıkları üzerine düşünmeye davet etmişti.

50 kişinin hayatını kaybettiği saldırı Facebook’tan canlı yayınlanmış, Facebook ise saldırının ilk 24 saatinde 1,5 milyon videoyu kaldırdığını ve 1,2 milyonunun da yüklenme aşamasında engellendiğini açıklamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.