MediaCat

Twitter kullanıcılarının Perşembe gözdesi Arkadaşım Hoş geldin oldu

Programı ikinci sırada Çalıkuşu izledi.

Twitter kullanıcılarının Perşembe gözdesi Arkadaşım Hoş geldin oldu

Kahkahalarla dolu geçen Perşembe akşamlarını iple çeken sosyal TV izleyicisi dün akşam da enerjisini ve kelimelerini eğlenceden yana kullandı. Arkadaşım Hoşgeldin günü birincilikle sonlandırırken, yeni yayın gününe çok hızlı adapte olan Çalıkuşu ikinci, ve Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri de üçüncü oldu.

Sosyal TV izleyicisi Perşembe akşamı da enerjisini ve kelimelerini eğlenceden yana kullandı.

Tolge Çevik ve Ezgi Mola’nın kahkaha makinesi Arkadaşım Hoşgeldin, hız kesmeden ekran macerasına devam ediyor ve dizilerden rol çalıyor. Perşembe gecesi 4.416 kullanıcının parmaklarında yer alan program sosyal TV izleyicisinden 6.334 tweet koparmayı başardı. Yayılımda da en geniş kitleye ulaşan program 8.566.294 kullanıcının Twitter akışında yer aldı. “Haftanın en güzel günü çünkü; #arkadasimhosgeldin” diyerek paylaşımlarına başlayan kahkaha severler program boyunca yapılan esprileri “-Arkadaşım, adam kız kardeşinin elini tutuyor! +Tutsun benim elimi tutmasın da…” ve “Belki bu yaşta hala aldırabiliriz bunu?” gibi alıntılarla paylaştı. Murat Başoğlu ve Pelin Körmükçü’nün konuk olduğu bölüm sosyal TV izleyicisinden tam not aldı, ve her fırsatta mutluluklarını ve desteklerini dile getiren izleyicilere Arkadaşım Hoşgeldin ekibinden gelen “Bu gece de bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz! #arkadasimhosgeldin sizinle güzel!” teşekkür tweet’ini hızla yaydı. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @komedidukkani1, @tolgacevik, @muratcanbasoglu, @ezgimola ve @kanald olurken Perşembe gecesi programa içerik üretenlerin yüzde 39’u aynı zamanda Çalışkuşu için de içerik üretti.

Twitter kullanıcılarının Perşembe gözdesi Arkadaşım Hoş geldin oldu

Yeni yayın gününe hızla adapte olan Çalıkuşu, bölgesini belirlemiş gibi duruyor. Dün geceki bölümü ile 2.132 ‘Salıkuşu’ndan toplamda 4.804 tweet alan dizi günü bileğinin hakkıyla ikinci sırada kapattı. #sonaskdersi etiketi ile izleyicileriyle buluşan Feride ve Kamuran, Salıkuşlarını hayal kırıklığına uğratmadı ve yayın süresince izleyicisinin ilgisini bir dakika kaybetmeyip hiç düşüş göstermeden “#sonaskdersi Çalıkuşu bir dizi değil Tsunami” diyen hayranlarının parmaklarında hızlı bir geceye imza attı. Gece boyunca kullanıcılar #sonaskdersi, #ferkam, #benceeniyidizi, #busaattekesinlikle, #calikusunu, #fahriyeevcen ve #bugüngünlerdençalikusu etiketlerini parmaklarından düşürmedi.

Perşembe günü Twitter'da en çok konuşulan programlar Arkadaşım Hoşgeldin, Çalıkuşu ve Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri oldu.

Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri Perşembe gecesi üçüncülük koltuğunu kaptı. Türkiye’de Sol’u tartıştıkları programda Eren Erdem, İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş konuk oldu. “Sol hep gerçekçiydi, sağ insanların hep dini duygularını sömürdü. Sol bunu yapsaydı ilerlerdi bu ülkede…”, “BDP madem sol bir partiydi, neden içinden HDP’yi sol alternatif olarak çıkarmaya çalıştı ve başaramadı?” ve “Sol, vicdana sahip olmaktır. Haksızlığa karşı susmamaktır. Sansüre hayır diyebilmektir. Türk Solu’na hâlâ sansür var solcu arkadaşlar” gibi yorumlar ve paylaşımların sıkça yapıldığı gecede, Fatih Portakal’a “Biz hala basında az da olsa cesur, dürüst, onurlu insanlar olduğuna inanıyoruz lütfen sansüre boyun eğip hayal kırıklığına uğratmayın” gibi mesajlar da yer aldı. Fatih Portakal’ın haftaya Tuncay Özkan’ı konuk edeceğini duyurduğu tweet’i “Sevdiğimiz insanla birlikteyiz. @ATuncayOzkan herkese Selami var. Haftaya #fptt de O var. Türkiye’yi konuşacağız..:)) İyi ki dışardasın abi..” Top Tweet olurken program boyunca en çok mention alan hesaplar @fatihportakal, @atuncayozkan, @erenerdemnet, @barisyarkadas ve @ismailsaymaz oldu.

Show TV’nin kahkaha severlere yönelik programı Güldür Güldür, Perşembe gecesini dördüncü sırada bitirdi. Bu hafta Ferman Toprak ve Hüsnü Şenlendirici’yi konuk eden program sosyal TV izleyicisinden beğeni aldı. Doğa Rutkay’ın performansı ile iglili “#güldürgüldür den Doğa Rutkay’ı atamıyorlar bence ve eceliyle çıkmasını bekliyorlar. Bunun başka bir açıklaması olamaz” yorumlar yapılırken Ferman Toprak’ın performansı övgüler aldı ve “Hayatı tesbih yapmışım sallıyormuşum #güldürgüldür” esprisi sıkça paylaşıldı. Arkadaşım Hoşgeldin’den önce “#BenceEnIyiDizi ya da Sit-com mu demek lazım bilmiyorum ama Arkadaşım Hoşgeldin ve Güldür Güldür” diyen bazı izleyicilere ısınma turlarını attıran program, içerik üretenlerinin yüzde 20’sini Arkadaşım Hoşgeldin ile paylaştı.

Perşembe günü Twitter'da en çok konuşulan programlar Arkadaşım Hoşgeldin, Çalıkuşu ve Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri oldu.

İrfan Değirmenci ile Günaydın sosyal TV izleyicisi ile sürdürdüğü istikrarlı ilişkisine devam ediyor. Perşembe sabahı da ekranlarının ve klavyelerinin başında onunla bir şeyler paylaşıp ondan haber almak için oturan 1.242 kullanıcıdan 2.028 tweet alarak günü beşinci sırada kapattı. Bir grup fabrika işçisinin direnişleri ile ilgili seslerini duyurma çabaları, çocuk ölümleri, özel güvenlik yasası ve bedelli askerlik gibi konular sosyal TV izleyicisinin sabahına damgasını vurdu. Programa içerik üretenlerin yüzde 29’u Burada Laf Çok’a yüzde 12’si de Abbas Güçlü ile Genç Bakış için içerik üretti.

Sosyal TV izleyicisi Perşembe akşamı da enerjisini ve kelimelerini eğlenceden yana kullandı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 10 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.