MediaCat

TÜSİAD yeni başkanını seçti

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

TÜSİAD yeni başkanını seçti

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) bugün Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulunda yapılan oylamada TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Simone Kaslowski seçildi. Kaslowski, daha önce TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev almaktaydı.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Simone Kaslowski, 1984 yılında ABD’nin Clark Worcester Üniversitesi’nden mezun olmasından bir yıl sonra, aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul’da satış bölümünde göreve başladı. 1993 yılında Organik Kimya Satış Bölümü Yöneticisi olan Kaslowski, 1995 yılında  Organik Kimya CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da  Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı sorumluluklarını üstlendi.

Yeni dönemde Kaslowski’nin yardımcılıklarını üstlenecek isimler Murat Özyeğin, Mehmet Tara ve Bahadır Balkır oldu. Genel kurulla birlikte TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliklerine Serra Akcaoğlu, Batu Aksoy, Fatih Kemal Ebiçlioğlu, İrem Oral Kayacık, Nüket Küçükel, Barış Oran, Serkan Sevim, Can Yücaoğlu ve Bahadır Kaleağası seçildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.