MediaCat

Maxis’e Türk CEO

Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in yeni CEO’su belli oldu.

Maxis’e Türk CEO

Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’te CEO görevine atanan isim Gökhan Öğüt oldu. Geçtiğimiz sene itibarıyla kariyerini Malezya’da sürdürme kararı alarak Maxis’e operasyonlardan sorumlu başkan (COO) olarak atanan Gökhan Öğüt’ün 1 Mayıs 2019 itibarıyla görevine şirketin CEO’su olarak devam etmesine karar verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Öğüt, Chicago Illinois Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisansını tamamlamasının ardından kariyerine 1995 yılında ABD’de Procter & Gamble’da başladı. Procter & Gamble’da 2001 yılına kadar marka yönetimi alanında önemli görevler üstlenen Öğüt, 2001 – 2008 yıllarında Danone Grubu bünyesinde Türkiye ve Fransa genel merkez ofislerinde çeşitli yerel ve global görevler üstlendi. Ekim 2009’da Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Öğüt, 2011 yılı itibarıyla Vodafone Türkiye Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Ekim 2013’te Vodafone Türkiye CEO’su olarak atanan Öğüt, görevini Ekim 2016’ya kadar devam ettirdi.

Son olarak Haziran 2018’de Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in operasyondan sorumlu yöneticisi (COO) görevinden terfi eden Gökhan Öğüt, Maxis CEO’su olarak görevine 1 Mayıs 2019 itibarıyla başlayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.