MediaCat

Baykuş Ödülleri’nde özel ödüller açıklandı

Ödüller, sahipleriyle 6 Eylül’de düzenlenecek törenle buluşacak.

Baykuş Ödülleri’nde özel ödüller açıklandı

Bu yıl 30’uncu yılını kutlayan Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde ödüle layık görülenler, ödüllerine bu yıl 6 Eylül tarihinde Four Seasons Bosphorus’ta düzenlenecek törenle kavuşacak. Bu yıl altıncısı düzenlenen etkinlik; araştırma & araştırmaveren, reklam & reklamveren, medya, pazarlama, akademi ve iletişim dünyasından seçkin isimleri bir araya getirecek.

Vizyoner, Meraklı, Genç, İnovatif, Akademik, Sosyal, İnatçı, Usta ve İçgörü olmak üzere dokuz farklı kategoride toplam 130 başvurunun gerçekleştirildiği ve 41 araştırma projesinin ödül almaya hak kazandığı etkinlikte özel ödüle layık görülen isimler, ödül törenine sayılı günler kala belli oldu.

Toplumsal fayda sağlamak amacıyla bilgi, veri ve araştırmaları destekleyen, yaptıkları çalışmalarla araştırma sektörüne katkı sağlayan kişilere verilen “Bilgi Dostu Baykuş” özel ödülünün bu yılki sahibi; demokratik, çoğulcu, özgür ve hümanist toplum, cinsiyet eşitliği gibi temel değerlerin Türkiye’de gelişimi adına yürütülen çalışmalara verdiği katkılardan ötürü Ümit Boyner oldu.

TÜSİAD’ın, televizyon dizilerinde kadının toplumsal cinsiyet eşitliğine uygun konumlanmasını desteklemek amacıyla dizi sektörü paydaşlarıyla birlikte hayata geçirdiği Televizyon Dizilerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adlı projeye global HeforShe kampanyasında hazırladığı, grubun pazarlama iletişiminde kullandığı dilde cinsiyet eşitliği konusundaki hassasiyetlerini içeren kılavuzla destek veren Koç Topluluğu, bu yıl “Eşitlikçi Baykuş” ödülüne layık görüldü.

Baykuş Ödülleri’nde bu yıl Cesur Baykuş ödülüne iki isim layık görüldü. Buna göre, 2008 –  2010 yılları arasında TÜAD Başkanı olarak da görev yapan üstlenen Temel Aksoy ve Türkiye’de araştırma sektörünün temellerini atan isimler arasında yer alan Akın Alyanak’a 6 Eylül’ tarihinde Cesur Baykuş ödülü takdim edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.