MediaCat

Snapchat ve Universal Music Group’tan işbirliği

İkili arasındaki yeni anlaşma topluluklar arasındaki müzik paylaşımını artırma ve TikTok’la rekabette Snapchat’in elini güçlendirme gayesi taşıyor.

Snapchat ve Universal Music Group’tan işbirliği

Snapchat, ABD merkezli müzik şirketi Universal Music Group (UMG) ile uzun vadeli bir anlaşmaya imza attı. Kullanıcılar artık UMG kataloğundaki tüm şarkıların istedikleri bölümlerini snap’lerinde ve Snapchat’in geçtiğimiz yılın sonlarında duyurduğu TikTok rakibi özelliği Spotlight üzerinden yaptıkları paylaşımlarında kullanabilecek.

İşbirliği duyurusu, uygulamanın Ekim ayında kullanıcıların snap’lerini Snapchat’in lisansladığı müziklerle desteklemesine olanak tanıyan ‘Sounds’ özelliğini eklemesini takip etti. Şirket, şimdiye dek bu özellikle 31 milyarın üzerinde görüntülenen 521 milyondan fazla videonun oluşturulduğunu açıkladı.

Snap’in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ben Schwerin işbirliğine ilişkin, “Snapchat kullanıcılarının ‘Sounds’ özelliğine ne kadar çabuk alıştıklarını ve bunun müzik endüstrisi üzerindeki muazzam etkisini, insanların arkadaşları ve diğer topluluklarla müzikleri keşfedip paylaşmalarını görmek heyecan vericiydi. Snapchat kullanıcılarına kendilerini ifade etmeleri ve ilgi çekici snap’ler oluşturmaları için daha fazla müzik getirmek için UMG ile ilişkimizi geliştirmekten heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.