MediaCat

Markalar sosyal medyada patlama yapmak için sırada bekliyor

Markaların pazarlama taktikleri sosyal medya ile boyut atlıyor.

Markalar sosyal medyada patlama yapmak için sırada bekliyor

İllüstrasyon: Jacob Thomas

 

Dijital düzen markaların gelişen olaylara eş zamanlı olarak tepki kampanyaları geliştirebilmelerini mümkün kılıyor. Öyle ki, süreci doğru değerlendiren markalar, zekice düşünülmüş bir tweet ile tüm dikkatleri üzerine çekebiliyor. Bunun en yakın örneğini kuşkusuz, Super Bowl gecesi elektrikler kesildiği sırada attığı tweet ile tüm bakışları üzerine çeken Oreo gösterdi.

Konuyla ilgili olarak The Marketing Zen Group CEO’su Shama Kabani, “Artık markalar ayakta kalabilmek için daha fazlasını yapmalı. Çünkü eş zamanlı katılımcıların yer aldığı bu havuz gittikçe kalabalıklaşıyor. Oreo doğru zamanda doğru yerdeydi. Önümüzdeki sene tüm reklamverenler aynı yerde bekliyor olacak.” diyor.

Bir diğer örnek ise Starbucks’ın, Nemo kasırgası sebebiyle civardaki Starbucks’ları kapanan bölge sakinlerine özel olarak başlattığı kampanyaydı. Ünlü kahve zinciri, Facebook ve Twitter üzerinden sağladığı bedava kahve uygulamasıyla büyük başarı kazandı. Starbucks Global Dijital Pazarlama Departmanı Başkan Yardımcısı Alexandra Wheeler yaptığı açıklamada, bir hafta sonu boyunca hedef belirleme ve yaratıcılık konusunda ortaklaşa ve organize bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

 

Tuğba Dülger

(kaynak: adweek)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.