Burger King’den Twitter’da nostaljik beğeniler

Bir marka neden 2010'dan kalma tweet'leri beğenir?

25.01.2019 - 14:40 | Sencer Uçar

Burger King: "McDonald's'tan sipariş verin"

Geçtiğimiz günlerde Kanye West tweet’i marka hesaplarından paylaşılan tweet’ler arasında en fazla beğeni alan tweet’i olan, yeri geldiğinde anlamsız tweet’ler paylaşmaktan da çekinmeyen Burger King, Twitter’da yine ilginç bir hamleye imza attı ve kullanıcıların eski tweet’lerini beğenmeye koyuldu.

Bazı Twitter kullanıcıları, Burger King‘in resmî hesabının, kendilerinin 2010 yılından kalma tweet’lerini beğendiğini fark etti. Beğenilen tweet’lerin neye göre seçildiği de belirsizdi.

Markanın bu hamlesinin nedeni ise sonradan anlaşıldı. Zira markanın menüsünde ilk olarak 2010 yılında boy gösteren Funnel Cake Fries, kısa süreliğine tekrar satışa çıkarılıyordu.

Sosyal medya hesaplarından, “2010’daki bazı şeyler yâd edilmeye değer. Tıpkı eski tweet’leriniz ve Funnel Cake Fries gibi.” diyen marka, herkesi kısa süreliğine satışa sunulan Funnel Cake Fries’ın tadına bakmaya çağırdı.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.