Markalardan en iyi ve en kötü ‘kraliyet bebeği’ tweet’leri

AdAge'ten markaların kutlama mesajları analizi…

23.07.2013 - 17:11 | Tuğba Özögretmen

Markalardan en iyi ve en kötü #KraliyetBebeği tweet'leri

İngilizlerin cinsiyeti üzerine bahisler döndürdüğü, Kate ve William‘ın ‘kraliyet bebeği’ dünyaya geldi. Uzun zamandır bu günü bekleyen markalarsa boş durmadı. Advertising Age, markaların Twitter hesaplarından yayınladıkları ve bebeğin doğuşunu kutlayan mesajlarından en iyi ve en kötü olanları derledi. İşte ‘Mesele gerçek zamanlı pazarlamayı nasıl yaptığınızdır’ dedirten tweet’ler…

En İyiler:

1. Pampers
Pampers hesabından yayınladığı sponsorlu tweet ile ‘Every Baby is a Little Prince or Princess’ adlı bir video paylaştı. Tüm bebeklerin birer prens ve prenses olduğu vurgusu yapan marka video aracılığıyla kullanıcılarını, kendi prens ve prenseslerinin fotoğraflarını, markanın Facebook hesabı aracılığıyla paylaşmaya davet etti.

2. Oreo
Gerçek zamanlı pazarlama dehası Oreo’nun bu konuda da boş durması beklenemezdi. En yaratıcı tweet’ler arasında gösterilen paylaşımda, süt dolu bir beberonun yanında duran Oreo görülüyor.

3. Johnson & Johnson
BBDO New York ekibi tarafından hazırlanan afişte, yıkanan tatlı bir bebeğin yanında şu sözler yazıyordu: ‘Kraliyet çiftini bu harika haber için tebrik ediyoruz.’

Johnsons & Johnsons Kraliyet Bebeği

4. Coca-Cola
Coca-Cola ‘Share a Coke’ kampanyasını ‘Wills’ ve ‘Kate’ yazan iki Coca-Cola şişesini bir araya getirdiği kutlama tweet’i ile başka bir boyuta taşıdı.

5. Magnum
İşte İngiliz kökenli bir markanın iyi düşünülmüş ve tasarlanmış kutlama mesajı…

En kötüler:

1. Charmin
Altın bir lazımlığı espri malzemesi olarak kullanan Charmin‘in komik olduğunu söylemek biraz zor.

2. Delta
Delta önce resmi Twitter hesabından, ‘Bebek bir erkek!’ duyurusunu yaptı, ardından ise başarısız bir photoshop çalışmasıyla yaratılmış afişle, ‘Sana dünyayı gezdirmek için sabırsızlanıyoruz’ dedi.

3. Chobani
Kraliyet bebeğinin doğumunu beklerken stresli bir şekilde yoğurt yemek mi? Chobani‘nin paylaşamı, markaların bazen mantıklı bağlantılar kurmakta zorlandığının ispatı niteliğinde.

4. Nintendo
Bebek henüz 24 saatlik bile değilken Nintendo‘nun paylaştığı bebek görseli biraz fazla büyük değil mi?

5. RegusUSA
Ofis ve toplantı odası temin eden bir firma olan Regus‘un, William ve Kate’in 3 kişilik bir aile olduktan sonra bir toplantı odasına ihtiyacı olacağı düşüncesini garip karşılamamak elde değil.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.