MediaCat

Küresel İklim Grevi’ne sektörden destek

Dünya genelinde birçok reklam, PR, medya, deneyim ajansı ve kreatif, iklim değişikliğine karşı bir arada.

Küresel İklim Grevi’ne sektörden destek

Çevreci aktivist Greta Thunberg tarafından geçtiğimiz yıl İsveç Parlamentosu önünde başlatılan ve her cuma devam eden iklim için okulu bırakma eylemleri zaman içerisinde güç kazanmış, 15 Mart ve 24 Mayıs tarihlerinde dünya genelinde gerçekleşen grevlere 2 milyonu aşkın katılım gerçekleşmişti.

Küresel İklim Grevi, hükümetleri iklim değişikliği konusunda harekete geçmeye zorlamak adına bu kez 20 -27 Eylül tarihlerinde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 139 ülkede yürütülecek. Gençlerin ve öğrencilerin yanı sıra bu kez yetişkinler, sendikalar, Amazon ve Microsoft gibi şirketlerin çalışanlarının da katılacağı eylemlere dünya genelinde reklam, PR, deneyim ajansları ve kreatifler de destek veriyor.

Aralarında bağımsızların ve Publicis, IPG, Accenture, Cheil ve Omnicom bünyesindeki ajansların yer aldığı 100’ü aşkın ajans, İngiltere’de eylemlere destek amacıyla yola çıkan Create and Strike hareketine destek çağrısında bulundu. Create and Strike, sektör çalışanlarını iklim değişikliğine dikkat çekmek için iş bırakmaya ve bugünkü eylemlere katılmaya davet etti. Harekete Iris, Lucky Generals, Droga5, MullenLowe, Cheil, BBH, Wieden + Kennedy, Ogilvy, VMLY&R, Saatchi and Saatchi, TBWA gibi ajansların Londra ofislerinin liderlerinin yanı sıra Fransa, Avustralya, Hollanda, Finlandiya, İrlanda gibi ülkelerdeki sektör liderlerinden de destek geldi.

Wieden + Kennedy Londra ise Twitter paylaşımında ajansın bugün kapalı olduğunu belirterek, herkesi greve davet etti.

Küresel İklim Grevi’ne Türkiye’de “Sıfır Gelecek” çatısı altında bir araya gelen çevre ve ekoloji örgütleri destek veriyor. Yedi gün boyunca sürecek eylemler İstanbul, İzmir, Bursa, Muğla, Malatya, Ankara, Antalya ve Çanakkale’de gerçekleşecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.