MediaCat

Cannes Lions’a göre son 10 yılın en iyileri

Tribal Worldwide İstanbul, son 10 yılda Avrupa’nın en başarılı ajansları arasında.

Cannes Lions’a göre son 10 yılın en iyileri

Cannes Lions, yaratıcılıkta istikrarlı başarıyı ödüllendirmek adına, son 10 yıl içerisinde festivalde ödül alan ya da kısa listeye kalan işlere ait verilerden hareketle oluşturulan Lions Creativity Report of the Decade’i paylaştı.

10 Yılın Ajans Holdingi WPP

Ajans, network ve holdinglerin 2010’lu yıllardaki başarılarına göre sıralandığı rapor neticesinde 10 Yılın Ajans Holdingi WPP oldu. 2011 – 2019 yılları arasında Yılın Ajans Holdingi unvanına yedi kez layık görülen, aynı dönemde 40 Grand Prix, 8 Titanium, 464 Altın, 844 Gümüş ve bin 385 Bronz Aslan ile ödüllendirilen WPP’yi ikinci sırada Omnicom, üçüncü sırada Interpublic Group izledi.

10 Yılın Ajans Network’ü BBDO Worldwide

Ajans network’lerinin 2007’den bu yana her yıl verilen Yılın Ajans Network’ü ödülündeki performanslarının belirlediği sıralamaya göre, 10 Yılın Ajans Network’ü ödülünün sahibi BBDO Worldwide oldu. Yılın Ajans Network’ü sıralamasında 10 yıl içerisinde hep ilk dörtte yer almayı başaran ve üç kez zirvede yer alan BBDO Worldwide’ın ardından, ajans network’leri sıralamasına 2012 – 2016 döneminde damgasını vuran Ogilvy ikinci sırada boy gösterdi. Sıralamada üçüncü sırada DDB Worldwide yer aldı.

10 yıla damgasını vuran ajans AlmapBBDO São Paulo

Her yıl belirlenen en başarılı ajanslar listesinde son 10 yıl içerisinde istikrarlı bir şekilde boy gösteren AlmapBBDO São Paulo, 10 Yılın Ajansı ödülünün sahibi oldu. 10 yıllık süreçte en başarılı 10 ajans arasında yedi kez yer alan AlmapBBDO São Paulo, bölgesi Latin Amerika’nın da en iyisi seçildi.

Sıralamanın ikinci basamağında Wieden + Kennedy Portland yer aldı. 2010 – 2015 arasında en başarılı ajanslar arasında kendisine her daim ilk sıralarda yer bulan ve geçtiğimiz yıl zirveye yerleşen ajansı 10 yıllık sıralamada BBDO New York takip etti.

Bağımsız ajanslarda zirve Wieden + Kennedy’nin

Son 10 yılın en başarılı ajansları sıralamasında ikinci sırada bulunan Wieden + Kennedy Portland, bağımsız ajanslar arasında zirvede boy gösterdi. Kuzey Amerika’nın en iyisi de seçilen ajansı bağımsız ajanslar sıralamasında Droga5 ve 2016 yılında MDC Partners bünyesine katılan İsveçli ajans Forsman & Bodenfors izledi.

Palme d’OR ödülü MJZ’in

1956 yılından bu yana takdim edilen ve kazananın, prodüksiyon şirketlerinin belirli kategorilerdeki kısa liste ve ödül başarıları ışığında belirlendiği özel ödül Palme d’OR’un sahibi MJZ oldu. Geride kalan 10 yıl içerisinde en başarılı 10 prodüksiyon şirketi arasında altı kez zirvede yer alan MJZ’i 2011 ve 2015 yıllarında en başarılı prodüksiyon şirketi unvanını kazanan Smuggler izledi. 10 şirketin yer aldığı sıralamada yalnızca ABD ve Birleşik Krallık şirketleri boy gösterdi.

Tribal Worldwide İstanbul, Avrupa’nın en iyileri arasında

Ajansların son 10 yıl içerisindeki performansını kıtalar özelinde değerlendiren Cannes Lions’a göre, 10 yıllık dönemde Avrupa’nın en başarılı ajansı Birleşik Krallık ajanslarından adam&eveDDB olurken, Tribal Worldwide İstanbul (DDB&Co. ve Tribal Worldwide 2013 yılında birleşme kararı almıştı) sıralamada dördüncü sırada boy gösterdi.

10 Yılın Reklamvereni P&G

Festivalde her yıl belirlenen Yılın Yaratıcı Reklamvereni sıralamasında 10 yıldır her daim ilk 10’da boy göstermeyi başaran ve 2011 ile 2015 yıllarında ödüle layık görülen P&G, 10 Yılın Reklamvereni ödülünün sahibi oldu. Özellikle 2011 -2015 ve 2017 – 2019 yılları arasındaki performansıyla Nike ikinci sıraya otururken, 2010 – 2015 yılları arasında istikrarlı bir şekilde ilk 10’da yer alan Volkswagen de üçüncü sırada boy gösterdi.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.