MediaCat

Instagram’a iki yeni sekme

Paylaşımları kronolojik olarak sıralayan Takip Edilenler ve Favoriler sekmeleri kullanıma sunuldu.

Instagram’a iki yeni sekme

Instagram, bugün itibarıyla akışa ek olarak, paylaşımları kronolojik biçimde gösteren “Takip Edilenler” ve “Favoriler” sekmelerini kullanıma sundu.

İnsanların akışlarını yeni içerik üreticilerini keşfetmek veya aile ve arkadaşlarını takip etmek gibi farklı amaçlarla kullandığını fark eden Instagram, bu yeni sekmelerle kullanıcılarına platformu kendilerine en uygun şekilde deneyimleme fırsatını sunmayı amaçlıyor.

Takip Edilenler sekmesi kullanıcılar tarafından takip edilen hesapların gönderilerini gösterirken; Favoriler ise belirlenen hesapların en son paylaştığı gönderilerden oluşacak. Kullanıcılar, 50’ye kadar favori hesap seçebilecek ve diledikleri zaman bu listede değişiklik yapabilecek. Favoriler listesindeki hesapların gönderileri aynı zamanda ana akışta yıldız ikonuyla birlikte daha üst sıralarda yer alacak.

Favoriler ve Takip Edilenler bölümlerindeki paylaşımlar kronolojik sırayla gösterilecek olsa da ana akışta böyle bir değişiklik söz konusu olmayacak. Araştırmaların, insanların etkileşime göre sıralanmış akışı tercih ettiğini gösterdiğini belirten Instagram, ana akışta varsayılan sıralama sistemini kullanmaya devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.