TikTok “dislike” özelliğini test ediyor

Özellik kullanıma sunulursa paylaşımlara ait dislike sayıları görünür olmayacak.

14.04.2022 - 16:26 | Simge Şenses

TikTok, dün yaptığı açıklamayla kullanıcılarının beğenmedikleri içerikleri “dislike” etmelerini mümkün kılacak bir özelliği test ettiğini duyurdu. Özellik kullanıma sunulursa, TikTok kullanıcıları, ilgilerini çekmeyen ya da uygunsuz buldukları içerikleri “beğenmeme” opsiyonuna sahip olacak.

Bir içeriğin ne kadar beğenildiği sayısal olarak sunulmaya devam ederken, beğenilmeme sayısı ise gizli tutulacak. TikTok, görünürlüğü sınırlayarak beğenilmemenin içerik üreticiler üzerinde yaratabileceği negatif etkinin önüne geçmeyi hedefliyor.

YouTube da birkaç ay önce benzer bir sebeple platformundaki dislike sayılarını gizleme kararı almıştı. Öte yandan, bu karar, tüm kullanıcılar tarafından onaylanmamış hatta bir grup geliştirici, YouTube’un API’ından dislike verilerini çeken “YouTube Dislike’ı Geri Getir” adlı açık kaynaklı bir tarayıcı uzantısı oluşturacak kadar ileri gitmişti.

Özelliğin birkaç farklı bölgede test aşamasında olduğunu belirten TikTok, bu bölgelerin ABD dışında olduğunu da ekledi.

Kaynak: Gizmodo

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.