MediaCat

Meta’dan NFT hazırlığı

Şirket Instagram ve Facebook kullanıcılarına NFT alanında yeni olanaklar sunma hazırlığında.

Meta’dan NFT hazırlığı

Meta, NFT akımına Facebook ve Instagram platformlarıyla dahil olmaya hazırlanıyor. Financial Times’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Facebook ve Instagram ekipleri, kullanıcıların sahip oldukları NFT’leri profillerinde sergileyebilecekleri bir özelliğin yanı sıra NFT yaratılmasını ve alınıp satılmasını mümkün kılacak bir prototip üzerinde çalışıyor.

Konuya yakın kaynakların aktardığına göre Meta halihazırda NFT alım satımına olanak sağlayacak bir pazaryerini hayata geçirmeyi de değerlendiriyor. Instagram tarafında ise kullanıcıların NFT sergilemelerini mümkün kılacak bir özellik üzerinde denemeler yürütülüyor. Facebook’un dijital cüzdanı Novi’nin NFT özelinde kritik rol oynayabileceği belirtiliyor.

Meta konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmış değil ancak kaynaklar Meta’nın planlarının erken aşamada olduğunun ve değişebileceğinin altını çiziyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada kendi metaverse’lerinin NFT desteğine sahip olacağını söyleyerek NFT’lerin potansiyeline dikkat çekmişti. Instagram Başkanı Adam Mosseri de aralık ayında yaptığı açıklamada NFT’leri etkin bir şekilde araştırdıkları bilgisini paylaşmış ancak konuya ilişkin detay sunmamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.