MediaCat

TikTok CEO’sundan istifa

Kevin Mayer’in istifasının ardındaki gerekçe “siyasi iklim”.

TikTok CEO’sundan istifa

Çin menşeli ByteDance’ın video paylaşım uygulaması TikTok’un CEO’su Kevin Mayer, görevde henüz dördüncü ayını dolduramadan, istifa ettiğini duyurdu.

TikTok’un ABD’lilerin kişisel verilerini topladığını belirterek uygulamanın ABD’li bir firmaya satılmaması durumunda ülkede yasaklanacağını açıklayan Donald Trump ile bir süredir gergin ilişkiler içerisinde olan TikTok, Trump yönetiminden çıkan kararnameye yönetime dava açarak cevap vermişti.

Ekibine yolladığı e-postada geçtiğimiz haftalarda siyasi iklimin keskin bir şekilde değişmesiyle birlikte kurumda yaşanan yapısal değişikliklerin neleri gerektireceği ve bu durumun CEO olarak üstlendiği sorumluluk adına ne ifade ettiği üzerine düşündüğünü belirten Mayer, anlaşmazlıkların çözülmesine artık çok az bir zaman kalsa da üzülerek şirketten ayrılmaya karar verdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak TechCrunch’a yaptığı açıklamada uygulamanın geçtiğimiz aylarda karşı karşıya kaldığı siyasi dinamiklerin Kevin Mayer’in CEO olarak rolünün gidişatını ciddi ölçüde değiştirdiğini söyleyen TikTok, eski CEO’ya TikTok’a ayırdığı zaman için teşekkür ederek iyi dileklerini sundu.

Kevin Mayer’in yokluğunda TikTok’ta CEO koltuğuna geçici bir süreliğine şirketin genel müdürü Vanessa Pappas oturacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.