Adam Mosseri’den Instagram’a yöneltilen eleştirilere yanıt

Instagram Başkanı Adam Mosseri, uygulamanın arayüzü ve algoritmasındaki değişiklikleri protesto edenlere videolu bir mesajla yanıt verdi.

28.07.2022 - 11:21 | Simge Şenses

Instagram'dan gençlere yönelik önlem paketi

Instagram, son aylarda TikTok rakibi Reels özelliğini desteklemeye ve uygulamada geçirilen zamanı artırmaya çalışırken arayüzünü ve algoritmasını hızla değiştirdi. Instagram Başkanı Adam Mosseri, platformda tam ekran deneyimini artırmaya ve videolu paylaşımları öne çıkarmaya yönelik yapılan değişikliklere tepki gösteren kullanıcılara yanıt niteliğinde bir video paylaştı.

Instagram’ın videoya yönelmesinin değişen kullanıcı davranışlarının bir sonucu olduğunu belirten Mosseri, bu durumun artarak devam edeceğini ancak platformun çıkış noktası olan fotoğrafları desteklemeyi sürdüreceğini söyledi. Mosseri, kullanıcıların yeni şeyler keşfetmelerini kolaylaştırmak için akışlarına eklenen Öneriler sekmesini de iyileştirmek ve daha iyi bir deneyim sunmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Instagram’ın öncelikli olarak fotoğraf platformu olarak kalmasını talep eden 200 binden fazla kullanıcının imzaladığı “Make Instagram, Instagram Again” (Instagram’ı Yeniden Instagram Yapın) başlıklı Change.org kampanyası, Kim Kardashian ve Kylie Jenner gibi platformun en çok takip edilen isimlerinin de paylaşmasıyla geniş yankı uyandırmıştı.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Mosseri (@mosseri)

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.