MediaCat

Hyundai’den Dumb Ways to Die’ı andıran reklam filmi

‘A world of limits’ isimli film fena halde Metro Trains kampanyasını anımsatıyor.

Hyundai’den Dumb Ways to Die’ı andıran reklam filmi

Hyundai‘nin geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Pipe Job’ isimli reklam filmi daha önce pek çok kez tekrarlanmış bir fikirden yola çıkması nedeni ile eleştirileri üzerine toplamıştı. Çalışan aracı içerisinde egzoz gazından zehirlenmeyi bekleyerek intihara kalkışan fakat aracın olağan üstü emisyon değerleri yüzünden amacına ulaşamayan birinin hikayesini anlatan film, fikir hırsızlığı eleştirilerinin yanı sıra, dramatik teması ile tepki toplamış ve markayı özür dilemek zorunda bırakmıştı.

Yine markanın kendi ajansı Innocean‘ın imzasını taşıyan yeni film ‘A world of limits’ ismini taşıyor ve Hyundai’nin mesafe sınırsız 5 yıllık garantisini tanıtıyor. Avustralyalı Metro Trains için McCann Melbourne tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz yıl Cannes Lions‘da neredeyse tüm ödülleri toplayan Dumb Ways to Die‘a fena halde öykündüğü hissedilen film, markayı yeni bir tartışmanın içerisine çekebilir gibi görünüyor.

Filme esin kaynağı olan Dumb Ways to Die’ı tekrar hatırlamak isterseniz, buradan buyurun:

Kaynak: Adland

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.