MediaCat

Huawei Türkiye’ye yeni genel müdür

Huawei Türkiye’de genel müdürlük görevini üstlenecek isim belli oldu.

Huawei Türkiye’ye yeni genel müdür

Huawei Türkiye, yeni dönemde genel müdürlük koltuğuna Jing Li’nin atandığını duyurdu. 2003 yılında bilgisayar mühendisliği alanındaki eğitimini tamamladıktan sonra 2005’de Huawei’de çalışmaya başlayan Jing Li, 2007 yılından bu yana Huawei Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu. Temmuz 2016 – Eylül 2019 tarihlerinde Huawei Bulgaristan Genel Müdürü olarak görev alan Li, Eylül 2019 itibarıyla mobil ağlar iş grupları direktörü olarak yeniden Türkiye’ye döndü.

8 Aralık 2020 itibarıyla Huawei Türkiye Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayan Jing Li’nin genel müdürlüğü devraldığı Xichu Zhao ise önümüzdeki dönemde Huawei’nin Çin, Jiangsu’daki operasyonlarından sorumlu genel müdür olarak şirket çatısı altındaki çalışmalarını sürdürecek.

Atama vesilesiyle konuşan Jing Li şu açıklamada bulundu: “Xichu Zhao’ya Türkiye’de son 2 yılda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Huawei olarak, 18 yıldır Türk BT sektöründe hizmet vermekteyiz. Bu dönemden sonra da müşterilerimiz için en iyi çözüm ve hizmetleri sağlamaya devam edeceğiz. Huawei her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişimine katkıda bulunmayı sürdürecektir. 10’uncu yılını kutlayan Türkiye Ar-Ge merkezimiz hem yerel hem de yurtdışı pazarlar için 5G, AI, HMS gibi alanlar başta olmak üzere, yenilikçi çözümler geliştirmeye devam edecektir. İş ortaklarımızla birlikte Türkiye için daha fazla değer yaratmaya kararlıyız.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.