MediaCat

Nestlé içecekler grubuna yeni genel müdür

İsmail Bütün, Nestlé Türkiye içecekler grubu genel müdürlüğüne atandı.

Nestlé içecekler grubuna yeni genel müdür

İsmail Bütün, Nestlé Türkiye içecekler grubu genel müdürlüğüne getirildi. Görevi 4 yıldır sürdürmekte olan selefi Derya Gedikli ise Nestlé’nin İsviçre’deki genel merkezinde bulunan içecekler stratejik iş biriminde Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu olarak Nescafé’nin stratejik liderliğine atandı.

İsmail Bütün, Nestlé Türkiye İçecekler Grubu genel müdürlüğüne atandı.İsmail Bütün, yaklaşık 15 yıldır Nestlé bünyesinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevini sürdürüyor. Son olarak, 2011 yılından itibaren Nestlé’nin merkez ofisinin yer aldığı İsviçre Vevey’de sırasıyla satış ve pazarlama iş mükemmelliği, küresel satış ekibi ve içecekler stratejik iş biriminde görevler aldı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1996 yılında mezun olan Bütün, Nestlé Türkiye‘deki kariyerine 2000 yılında kahvaltılık gevrekler ürün müdür yardımcısı olarak başladı. 2002’de kahvaltılık gevrekler ülke müdürü poziyonuna atanan Bütün, 2005-2007 yılları arasında Nestlé Orta Asya Bölgesi’nde kahve, çikolata & şekerleme, su ve süt ürünlerinden sorumlu pazarlama direktörü olarak görev yaptı. Bütün, Şubat 2007’de Nestlé Türkiye’ye dönerek, ulusal zincir mağazalar kanalı iş birimi müdürlüğü görevine atandı.

Derya Gedikli Nestlé'nin İsviçre'deki genel merkezinde bulunan içecekler stratejik iş biriminde Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi'nden sorumlu olarak Nescafé'nin stratejik liderliğine atandı.

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu Derya Gedikli, Nestlé’deki 20 yıllık kariyerinin 5 yılında İsviçre Vevey’de bulunan genel merkezde görev yaptı. Gedikli, 2005-2010 yılları arasında İsviçre’de Nestlé Asya Okyanusya Afrika Bölgesi’nden sorumlu bölge müdür yardımcılığı ve ardından kahve stratejik iş birimi’nde pazarlama danışmanlığı görevlerini yürüttü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.