MediaCat

Facebook yüzde 20 kuralını kaldırıyor

Platformdan sosyal medya ajanslarını sevindirecek bir haber.

Facebook yüzde 20 kuralını kaldırıyor

Facebook için hazırladığınız reklamlarda kullandığınız metinlerin yüzde 20 kuralını aşıp aşmadığını anlamak için kullandığınız Facebook Text Overlay Tool’u bugünlerde bulmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Size muhtemelen iyi olduğunu düşüneceğiniz bir haberimiz var: Facebook, platformda yayınlanan reklamlarda kullanılan görselin üzerindeki yazının kapladığı alanı yüzde 20’yle sınırlandıran kuralını kaldırdığını duyurdu.

7 Eylül itibarıyla kademeli olarak hayata geçirilen değişiklik hakkında yaptığı duyuruda güncellemeye rağmen tüm sponsorlu içerik sahiplerine görsellerindeki metni kısa tutmalarının önemini hatırlatan Facebook, yüzde 20’den daha az metin içeren görsellerin daha iyi performans verdiğini bir kere daha hatırlatıyor.

Sosyal Medya Danışmanı Matt Navara’nın Twitter’dan paylaştığı ve yorumlara bakılırsa pek çok kişinin gününü aydınlatan haber, öte yandan, platforma reklam hazırlayan bazı ajans çalışanlarında, görselleri çok fazla metinle boğmak isteyecek reklamverenlerin hazırlanan içeriğin etkisini yok edebilecekleri endişesini doğurmuş gözüküyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.