MediaCat

Facebook’tan gruplar için yeni özellik

Markalar ve medya kuruluşları için sevindirici haber.

Facebook’tan gruplar için yeni özellik

Facebook, markaların ve medya kuruluşlarının daha iyi etkileşim sağlayabilmeleri amacıyla sayfa yöneticilerine kendi gruplarını kurma özelliği getiriyor. Markalar ve medya kuruluşları bu yeni özellik sayesinde seçkin kitlelerle daha iyi etkileşim sağlayabilecek.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, bazı pazarlarda bir süredir denenmekte olan özelliğin küresel boyuta yayılacağı duyuruldu. Facebook ürün sorumlusu Linda Xiong’a göre yeni özellik sayesinde markalar, yöneticilerin kişisel hesapları aracılığı ile grup oluşturmalarına ihtiyaç duyumaksızın kendi sayfalarını oluşturabilecek. Bu da iş ile özel hayatını ayrıştırmak isteyen sosyal medya yöneticileri için olduğu kadar, resmi olmayan ya da istenmeyen üçüncü şahıslar ile fan kulüplerin yerleşemeyeceği resmi gruplar yaratma fırsatına sahip olacak olan kurumlar için de iyi haber.

Faceook kıdemli ürün müdürü Chris Cox, bugün yaptığı Facebook paylaşımında yeni özelliğe dair detaylar sundu. Sayfalar için gruplar özelliğini tüm dünyada kullanıma sunduklarını söyleyen Cox, Washington Post’un çalışanları tarafından kalburüstü takipçileri için açılan ve çalışanların diğer kişiler ile direkt olarak iletişime geçebilmelerini sağlayan PostThis grubu üzerinden giderek, söz konusu girişimin editöre mektubun dijital bir versiyonu olduğunu, fakat bu defa tartışmanın gerçek zamanlı ilerlediğini söyledi. Cox’un paylaşımından anlaşıldığı üzere, Washington Post da haber odası ile hayranları bir araya getiren bu girişimden oldukça memnun.

Yeni özellik hakkında bir açıklama da Zuckerberg’den geldi. Dünyayı birbirine daha da yakınlaştırmanın yolunun, anlamlı topluluklara dahil olmanın yollarını kolaylaştırmaktan geçtiğini belirten Zuckerberg, gerçek hayatta ya da Facebook’ta insanların topluluk arayışlarının yetersiz olduğunu, bu sebeple de insanları topluluklara dahil etmenin yeni yollarını aradıklarını söyledi. Zuckerberg’e göre bu yeni özellik sayesinde insanların gruplarda bir araya gelmeleri de kolaylaşmış olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.