MediaCat

Facebook’ta GIF reklam dönemi

Rakipler ve reklamveren baskısına direnemeyen Facebook GIF reklamların kapısını araladı.

Facebook’ta GIF reklam dönemi

Hareketli görsellerin kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyeceğini düşünen Zuckerberg, Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarını göz alıcı GIF reklamlarla doldurmayı yaklaşık 10 yıldır reddediyordu. Bu reklamlar rakip platformlarda yer almaya başlayıp insanlar alışmaya başlayınca tutumunu değiştirme kararı alan Facebook, artık markaların GIF’leri reklam veya güncelleme olarak kullanabileceğini söylüyor.

Facebook'ta GIF reklam dönemiWendy’s ve Coca Cola’nın Brezilya’da faaliyet gösteren markası Kuat, Facebook’ta GIF paylaşımı yapabilen ilk şirketler. Wendy’s reklamında bir salatanın hazırlanış süreci görülürken, Kuat’ın reklamında ise gökkuşağı saçan ve üstünde Kuat yazan Nyan Cat’i görüyoruz.

Facebook, “GIF’ler iletişim kurmak için eğlenceli ve ilginç bir yol, o yüzden Facebook sayfalarının küçük bir yüzdesinde, hem sponsorlu hem de sponsorsuz güncellemelerde GIF desteğini test ediyoruz” diyor. Sosyal ağ, GIF kullanımını kullanıcılara Mayıs ayında açmış fakat şirketlerin popülaritesi her geçen gün artan bu formattan faydalanmalarına izin vermemişti.

TechCrunch, kullanıcıların GIF’lerden hoşlanmadığı ve beklenen performansa erişilemediği durumda Facebook’un GIF’leri rafa kaldıracağını söylüyor. Habere göre, sosyal ağ bu göz alıcı reklamların ve güncellemelerin rahatsızlık yaratmadığının anlaşılması durumunda teste katılan şirketlerin sayısını artırmayı planlıyor.

Kaynak: TechCrunch

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.