MediaCat

Evde kalıp sektörden geri kalmamak için 5 kitap

Sektörün inisiyatifi ele alarak evde kalmayı tercih eden duyarlı neferlerine MediaCat Kitapları’ndan birbirinden değerli 5 öneri.

Evde kalıp sektörden geri kalmamak için 5 kitap

Her türlü medya tüketim alışkanlığının anlamlı biçimde değişimini beraberinde getiren coronavirus salgını okuma alışkanlıklarını da es geçmedi elbette. Evde geçirilen süredeki ciddi artışı okuyarak değerlendirmek, bunu yaparken de sektörde ihtiyaç duyulan kasları çalıştırmayı sürdürmek isteyen herkes için beş kıymetli öneriyle karşınızdayız.

Listede yer alan her kitap hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki sayfalardan ulaşabilir; her bir kitabı Hepsiburada, Kitapyurdu, Idefix, Eganba, Oda Kitap ve Babil.com’dan edinebilirsiniz.

Fikir Nasıl Bulunur?

Jack Foster

Bazı insanlar nasıl bu kadar yaratıcı olabiliyor? Neden yaratıcı ve parlak fikirler bizim değil de onların aklına geliyor? Yaratıcı olmanın bir yolu ya da anahtarı var mı?

Bu sorular zaman zaman hepimizin aklına gelmiştir. Bir yanıt bulmaya çalıştığımızda ise genellikle yaratıcılığın “kişiye özgü”, “tanrı vergisi” bir şey olduğunu söyleyerek işin içinden çıkmaya çalışırız. Oysa yaratıcılık ve farklı düşünme her insanın sahip olduğu yeteneklerdir.

Yapılması gereken şey, çocukluğumuzda tüm canlılığıyla iş başında olan fakat büyüdükçe öğrenilen sosyal normlara ve kalıplara feda edilen yaratıcılığımızı yeniden harekete geçirmek. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Farklı bir düşünce tarzına, parlak fikirlere ve bunları cesurca ifade edebilme yeteneğine nasıl kavuşabiliriz?

Bu kitap işte bu soruların yanıtını veriyor. İster işi yaratıcılıkla doğrudan bağlantılı bir reklamcı olun ister patrona çeşitli raporlar hazırlayıp sunan bir yönetici asistanı olun fark etmez. Herkesin yaratıcılığa ihtiyacı var. Konusuna yaraşır şekilde son derece eğlenceli bir dille yazılan bu kitap size yeni, farklı ve yaratıcı fikirlere giden yolda ışık tutacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.