Dijital bir dünyada pazarlama yönetimi

Pazarlama yönetimi, modern pazarlama yöntemlerinden en iyi faydalanacak şekilde nasıl evrilmeli? İşte Pazarlamayı Hacklemek, tam olarak bu sorunun yanıtını veriyor.

27.02.2018 - 10:04 | MediaCat

Dijital bir dünyada pazarlama yönetimi

“Dünya her geçen gün dijitalleşiyor, bu süreçte müşteriler ve işletmeler arasındaki ilişkiler de yeniden şekilleniyor. Alıcılar satıcılarla ne zaman, nerede, nasıl etkileşime geçecekleri konusunda daha çok bilgiye, seçeneğe ve avantaja sahipler. Amazon’dan Uber’e modern ve doğası gereği dijital şirketler, arzulananın talep edilen hale gelmesinde imkânların sınırlarını zorlarken, alıcıların da beklentileri artıyor.” Bu sözlerle açılan Pazarlamayı Hacklemek’in ana ekseninin dijital dünya ile pazarlama dünyasının kesişim kümesini belirlemek ve o kümeyi olabilecek en zengin öğelerle beslemek olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar Scott Brinker’ın da teslim ettiği üzere, dijital pazarlamanın yeni strateji ve taktiklerine dair harika kitaplar yayınlandı; içerik pazarlaması ve sosyal medya pazarlaması alanlarında hatırı sayılır bir külliyat oluştu. Ancak bunları birbirine bağlayan ve ne yazık ki çok az dikkat çeken bir nokta var: Pazarlama yönetimi, bu modern pazarlama yöntemlerinden en iyi faydalanacak şekilde nasıl evrilmeli? İşte Pazarlamayı Hacklemek, tam olarak bu sorunun yanıtını veriyor ve işin günlük akışında uygulanabilecek önerilerde bulunuyor.

Çeviklik-İnovasyon-Ölçeklenebilirlik-Yetenek

Başta çevik ve yalın yönetim yöntemleri, en seçkin teknoloji şirketlerince izlenen inovasyon yolları, sürekli değişen bir ortamda pazarlamayı ölçeklendirmeye dönük yaklaşımlar, dijital çağda pazarlama takımlarında yeteneği işleme stratejileri olmak üzere, pazarlama yönetimi pratiğinin hemen her adımı “Çeviklik”, “İnovasyon”, “Ölçeklenebilirlik” ve “Yetenek” başlıklı dört ana kısımda ayrıntısıyla ele alınıyor.

Brinker’a göre ancak el yordamıyla ilerlenebilecek bu denli hayatın içinde bir alanda karşımıza çıkan zorlukları en iyi şekilde alt edemeyebiliriz ama denemeye ve öğrenmeye istekliysek kendi alanımızda yeniliklere imza atabiliriz. Pazarlamayı Hacklemek, her şey yazılımın hızıyla ilerlerken, pazarlamacı ve yönetici olarak bakış açınızı genişletmeyi amaçlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.