MediaCat

Satır aralarındaki 2023

Marka ve ajans liderlerinin 2023’teki başucu kitapları karşınızda.

Küreselleşmeyi hedefleyen şirketler için başarının anahtarı, iyi fikrin yol haritaları, mutlu bir iş hayatının olmazsa olmazları… Herkes MediaCat Kitapları’nda ayrı bir sorunun peşindeydi. Ve cevaplar için bazı satırlara uzanmaları gerekti.

Akın Garzanlı – Arçelik CMO

Al Ries’ın büyük ve sürekli büyümeye devam eden bir şirket olmanın başarıyı garanti etmediğini anlattığı Focus kitabı başucu kitabım oldu. Globalleşmenin, şirketlerin işlerini küresel ölçekte genişletmelerine yardımcı olabileceğine ancak aynı zamanda odaklarını kaybetmelerine de neden olabileceğine dikkat çeken Ries’a göre şirketler, tanıtmak istedikleri ürün/servisler ve rakiplerinden farklılaşmayı amaçladıkları noktalar konusunda net bir vizyona sahip olmalılar. Bu vizyonlarını da müşterilerine, çalışanlarına ve paydaşlarına etkili bir şekilde aktarmaları gerekiyor.

Focus’un küreselleşmeyi hedefleyen şirketlerin odaklanmaya ihtiyaç duyduğunu ve yeniliği destekleyen güçlü bir kültüre sahip olmaları gerektiğini başarılı bir şekilde anlattığını düşünüyorum.

Kenan Ünsal – Muhabbet Kurucu Ortak & Yönetici Kreatif Direktör

Reklamcılıktaki değişen teknolojilere ve yeni uygulama alanlarına rağmen halen reklamcılığın iletişimden çok daha ötede bir iş olduğunu gösteren, nefis mesleki tavsiyelerle dolu bu kitap benim en kıymetlilerimden.

İyi reklam veya tasarım üretirken fikre odaklanmayı, çoğaltmaktansa azaltarak vurucu, isabetli ve öz hale getirmeyi unutmamamı her seferinde tekrar tekrar hatırlatması bana sağladığı en büyük fayda sanırım. Seviyorum bu kitabı.

Haluk Erkmen – Puck Global Ajans Başkanı & Yönetici Kreatif Direktör

MediaCat Kitapları’nı çok severek takip ediyorum. Bu güne kadar 14 yayını okudum. Hatta bir uygulama başlattım, aldığım her kitaptan ajanstaki bütün çalışanlarıma hediye ediyorum. Açıkçası gençken okumayı sevmezdim, yaşla beraber okuma merakım arttı. Kişisel gelişim ve tarih okumayı seviyorum.

Başucu kitabım “Drive” Türkçeye çevirmek zor olsa da iç motivasyon hakkında bir kitap. Tüm yeni başlayan reklamcılara ilk bu kitaptan öğrendiğim bilgilerle öğütlerde bulunuyorum.

Mutluluğun temelinde iç motivasyon yatıyor diye düşünüyorum. Sevmeden yaptığın her işin insanı içten içe tükettiğini düşünüyorum. Zorunluluk olarak değil iç motivasyonla yapılan işlerin ise her zaman başarıya götürdüğüne inanıyorum. Aynı başucu kitabımın dediği gibi.

Selcen Tokgöz Özkan – Barilla Türkiye Pazarlama Direktörü

2023’te başucu kitabı yaptığım MediaCat kitabı, Malcolm Gladwell’in yazdığı Outliers oldu. Kitabın aklımda kalan öğretisi ise şuydu: Zorlayıcı, yorucu dönemlerde bile odağını, kendine olan inancını, çabalamaya olan bağlılığını kaybetme ve özgünlüğünü koru.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.