Bildiğimiz iş dünyasının sonu

1999'da kaleme alınan Cluetrain Manifestosu,hâlâ geçerliliğini koruyor. "Bildiğimiz İş Dünyasının Sonu"na dair öngörülerini bu eserde paylaşan Doc Searls, Brand Week Istanbul'a geliyor.

14.10.2016 - 13:50 | Haluk Kasarcı

1999 yılında internette yayınlanan, 2000 yılında ise kitap haline getirilen The Cluetrain Manifesto, iş dünyasının rehber edindiği sayısız eseri dilimize kazandıran MediaCat yayınları ile Türkçe olarak okurla buluşuyor. İnternet ve iş dünyasının kesişim kümesinde yaşanacaklara dair -ürkütücü derecede- isabetli öngörülerle dolu Cluetrain Manifesto Bildiğimiz İş Dünyasının Sonu, 20 Ekim itibarıyla raflardaki yerini alıyor.

Bildiğimiz iş dünyasının sonu“Dünyanın İnsanları… Güçlü bir küresel sohbet başlamış durumda. İnternet sayesinde insanlar güncel bilgileri paylaşmanın yeni yollarını baş döndürücü bir hızla keşfediyor. Bunun doğrudan bir sonucu olarak da pazarlar akıllanıyor ve hatta çoğu şirketten daha hızlı akıllanıyor.” Yaklaşık 10 yıl önce bu sözlerle başlayan Cluetrain Manifesto’nun amentüsü “Pazarlar konuşmalardan oluşur”un altında imzası olan gazeteci, yazar, Harvard Üniversitesi Berkman Merkezi’ne bağlı ProjectVRM’in kurucusu Doc Searls, Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturmayı hedefleyen Brand Week Istanbul’a konuk oluyor.

“Cluetrain Manifestosu’nu okuyun, içinize çekin. Eğer sinirinizi bozarsa… MÜTHİŞ!”
Tom Peters

“İster sevin, ister nefret edin, online sahnede işi olan hiç kimse bu kitabın söylediklerini önemsememeyi göze alamaz.”
Michael Wolff

“Eğer pazarı daha iyi anlamak için bu kitaba ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, bu da sizin ikinci hatanız!”
Seth Godin

İnternetin mümkün kıldığı güçlü, küresel sohbetin iş dünyası üzerinde yaratacağı etkiyi 1999’da yaptığı nokta atışı tahminlerle ortaya koyan Doc Searls’ı Brand Week Istanbul’da mutlaka izlemelisiniz. Neden mi? Yanıtı bizzat Doc veriyor: “İşlerinin online kısmıyla ilgili mümkün olan en iyi tahminleri yapmak isteyen herkes orada olmalı.”

Bu kitabın ortaya çıkmasını sağlayan uzun telefon konuşmalarının birinde Doc’a bir Silikon Vadisi şirketiyle ilgili şöyle bir söz hatırlatılır: “İpucu treni [clue train] günde dört kez önlerinde duruyordu ama onlar hiç teslimat almıyordu.”

Hepimiz gülmüştük. Telefon konuşmamız devam ederken yaklaşık on dakika sonra Doc, Cluetrain.com adını aldığını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.