MediaCat

Coca-Cola, 4 kanaldan reklamlarını çekti

ABD’li içecek devi, Rusya’da yayın yapan bazı kanallardaki reklamlarını durdurdu.

Coca-Cola, 4 kanaldan reklamlarını çekti

Coca-Cola, Rusya’da yayın yapan 4 televizyon kanalındaki reklamlarını geri çekti. Ağustos ayı itibarıyla Coca-Cola, Ren TV, 5. Kanal, Domaşniy ve Zvezda kanallarına reklam vermiyor. Radikal‘in haberinde markanın reklamlarını çekme kararının, Ukrayna krizine bağlı olarak, ABD ve AB’nin Rusya’ya karşı yaptırımıyla ilgili olduğuna dair yorumlar geldiği belirtiliyor. Yine habere göre Coca-Cola reklamlarla ilgili kararının tamamen maddi gerekçelere bağlı olduğunu savunuyor.

Coca-Cola Rusya Ofisi Dış İlişkiler Müdürü Anna Kozlovskaya, ismi geçen 4 televizyon kanalının izleyicilerinin kendi hedef kitlerine en az uyanlar olduğunu söyledi. Ren TV, 5. Kanal, Domaşniy televizyon kanallarının hisseleri Rossiya Bank’a ait. Banka hissedarlarından Yuriy Kovalçuk, ABD ve AB yaptırım listesine giren isimlerden biri olmuştu. Zvezda ise Rusya Savunma Bakanlığı kontrolü altında bulunuyor.

Daha önce Coca-Cola, Rusya’da meyve suyu tüketiminin yüzde 5 azalması nedeniyle bir alt markası olan Nidan Soki’yi kapatmıştı. Nidan Soki şirketi, Moya semya, Da! ve Caprice markası altında meyve suları üretiyordu. Ayrıca Coca-Cola, 2014 yılı Ocak-Mart ayları arasında son 15 yılda ilk kez satışlarında düşüş olduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Radikal

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.