MediaCat

Coca-Cola’dan gerçek hediye

Marka geleneksel yeni yıl kutlamalarına hazırlanan Vietnam’da bir arada olmanın gücünü hatırlatıyor.

Coca-Cola’dan gerçek hediye

Vietnam kültürünün en önemli bayramı olarak değerlendirilen Tết, aynı zamanda tüm ulusun aileleriyle bir araya gelerek baharın coşkusunu paylaştığı özel bir tatil dönemi. Fakat, her ne kadar halen komünist geleneklere bağlı olsa da, gelir dağılımı söz konusu olduğunda tüm dünyada geçerli olan eşitsizlik nedeniyle Vietnam’da da bu coşkuyu herkes aynı oranda hissedemiyor.

Coca-Cola, bu yıl 19 Şubat’ta kutlanacak Tết öncesinde yayınlandığı reklam filminde bu özel günün asıl anlamının birliktelik olduğunu 6 dakikalık bir hikâyeyle anlatıyor. Film, ailesine destek olmak için kırsaldan kente göç eden, sıkı çalışma koşullarında para biriktiren, tüm bunları yaparken de masraftan kaçınmak adına Tết zamanında evi ziyaret etmekten kaçınan bir kızın babasından aldığı sitemkâr mektupla başlıyor, bir araya gelmenin heyecanıyla yüzlerde oluşan gülümsemelerle sona eriyor.

Bir dönem Vietnam’ın en büyük düşmanı olan ABD’nin en büyük ikonlarından birisi olan Coca-Cola’nın, iki ülke arasındaki husumetin 1968’deki dönüm noktası olması açısından da özel bir önem taşıyan Tết’in anlamını Vietnamlılara hatırlatıyor oluşu ise ilginç bir ironi olarak dikkat çekiyor.

Künye:

Reklam Ajansı: Phibious, Ho Chi Minh, Vietnam
Kreatif Direktör: Chris Catchpole
Art Direktör: Tsering Gyalthang
Metin Yazarı: Chris Catchpole, Tsering Gyalthang ve Hien Ngo
Prodüksiyon: Yeti Films

Kaynak: adeevee

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.