MediaCat

Burger King’in Kanye West tweet’inden rekor

Markanın 5 Kasım’daki paylaşımı, marka hesaplarından paylaşılan tweet’ler arasında en fazla beğeni alan tweet oldu. 

Burger King’in Kanye West tweet’inden rekor

ABD Başkanı Donald Trump’la samimiyeti yüzünden sıkça eleştirilen Kanye West, geçtiğimiz ay Twitter hesabından yaptığı paylaşımda favori restoranının McDonald’s olduğunu açıklamış, Burger King resmî Twitter hesabından West’in tweet’ini “Gözler hâlâ kapalı sanırım” ifadesiyle alıntılamış, Burger King Birleşik Krallık da aynı tweet’i “Çok şeyi açıklıyor” diyerek yorumlamıştı.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre, Burger King Birleşik Krallık’ın 5 Kasım tarihinde paylaştığı ve şu ana kadar 270 binden fazla retweet, 1 milyon 23 bini aşkın da beğeni alan tweet’i marka hesaplarından paylaşılan tweet’ler arasında en fazla beğeni alan tweet oldu.

Burger King Birleşik Krallık Marka ve Pazarlama İletişimi Başkanı Soco Nunez, Twitter’da söz konusu paylaşımla yakaladıkları etkileşimden duydukları memnuniyeti dile getirirken, markanın sosyal medya ajansı Coolr’ın kurucusu ve CEO’su Adam Clyne ise sosyal medyada organik erişimin öldüğüne dair büyük bir inanç olduğunu ancak kendilerinin buna katılmadığını; doğru strateji, net bir ses tonu ve bir parça da cesaretle birlikte markanızı popüler kültüre özgün bir şekilde bağlayabileceğinizi ve tüm dünyada ses getirebilecek fikirler yaratabileceğinizi söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.