MediaCat

Marka markanın Twitter’ına muhtaçtır

Dunkin’ ve Oreo’dan bir Twitter hesabı takası.

Marka markanın Twitter’ına muhtaçtır

Eylül ayının son günlerinde yola adındaki “Donuts”ı bırakarak devam etme kararı alan Dunkin’, Oreo ile sosyal medyada ilginç bir işbirliğine imza attı. Markalar, yeni ortak tatlarının tanıtımı için Twitter hesaplarını “yanlışlıkla” değiştirdi.

Salı günü gerçekleşen hesap takasının amacı, Dunkin’ mağazalarında satışa sunulacak yeni ürünler Oreo kaplamalı donut ve Oreo aromalı sıcak çikolatanın tanıtılmasıydı. Markalar, yeni ürünlerini geleneksel yöntemlerle duyurmaktan ziyade Twitter’da sohbete koyuldu. Hata süslü hesap takasını ve dolayısıyla da sohbeti tetikleyen tweet’ler markaların Twitter sayfalarından şu şekilde paylaşıldı:

Twitter kullanıcıları, özellikle de 2015 yılında çıkarılan Oreo aromalı buzlu kahvenin dönüşü için heyecanlandı.

Markaların Twitter sohbetine doğallık süsü verilmeye çalışılsa da,  paylaşılan detaylı çizimler işin biraz kurgu olduğunu çaktırıyordu.

New York’taki bir Dunkin’ çalışanının, mağazada uyuyan bir müşteriyi su dökerek uyandırdığı videonun internete düşmesiyle birlikte sohbetin tadı biraz kaçtı.

Çalışanın işine son verilmesi üzerine kimileri de markayı tebrik etti.

En sonunda ise markaların yeni ürününün duyurusu yapıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.