MediaCat

2014′te Facebook beğenilerinin yüzde 15’i sahte olacak

Şirketler, Facebook beğenisi toplamak için yeni yollar arıyor; olumlu eleştirilere nakit, kupon ya da promosyon şeklinde ödeme yapıyor.

2014′te Facebook beğenilerinin yüzde 15’i sahte olacak

2014 yılı itibarıyla sosyal medya reytinglerinin, incelemelerinin ve Facebook beğenilerinin % 15’i sahte olacak.

Artık tüketiciler sosyal ağlardaki tavsiyeleri ve incelemeleri dikkate alıyorlar ve Facebook’taki “beğen” gibi içeriklerin daha fazlası markalar tarafından satın alınıyor. Araştırma şirketi Gartner yayınladığı bir raporda 2014 yılı itibarıyla sosyal medya reyting ve incelemelerinin yaklaşık % 15’inin sahte olacağını öngördü ve hatta Federal Ticaret Komisyonu’nun önümüzdeki iki yıl içinde en az 500 Fortune şirketine bundan dolayı hukuk davası açacağını belirtti.

Gartner’a göre Federal Ticaret Komisyonu 2009 yılında olumlu eleştirileri bunlar için bir ödeme yapıldığını belirtmeden sunmayı yanıltıcı reklam olarak nitelemişti.

İnternet nüfusunun yarısından fazlasının sosyal ağlarda toplanması sonucu şirketler daha fazla takipçi edinmek, videolarının daha fazla tık almak ve rakiplerinden daha fazla olumlu yorum ve Facebook beğenisi toplamak için yeni yollar arıyorlar. Birçok pazarlamacı olumlu eleştirilere nakit, kupon ya da promosyon şeklinde ödeme yapıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.