Türkiye’nin favori emojileri

Meta'nın Dünya Emoji Günü'nde paylaştığı verilere göre Türkiye'de en çok kullanılan emojiler karşınızda.

18.07.2022 - 11:44 | Simge Şenses

Türkiye'nin favori emojileri

Emojiler dijital iletişimin vazgeçilmez birer parçası halini almış durumda. Öyle ki, bugün gönderdiğimiz mesajların bağlamını ve tonunu değiştirme gücüne dahi sahipler. Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi emojilerin en yoğun tercih edildiği platformların çatı şirketi Meta, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü’nde Türkiye’de en çok kullanılan emojileri paylaştı.

Ülke genelinde son üç ayda oluşturulan Facebook gönderilerini inceleyen Meta’ya göre, Türkiye’nin en kolay benimsediği ve en çok kullandığı yeni emojiler aşağıdaki gibi oldu:

Spor söz konusu olduğunda Instagram profillerinde en çok kullanılan emojiler futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, boks eldivenleri ve yüzen insan emojisi olurken; Facebook gönderi ve yorumlarında kullanılan yiyecek ve içecek emojileri arasında doğum günü pastası, sıcak içecek ve çikolata, paketli şeker ve dilim pasta emojilerinin öne çıktığı görüldü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.