MediaCat

Türkiye’de mobil Facebook kullanım verileri

Türkiye’de 17 milyon kişi Facebook’a mobil cihazı ile erişiyor.

Türkiye’de mobil Facebook kullanım verileri

Facebook‘un küresel yükselişi ve Türkiye’de akıllı telefon penetrasyonunun artışıyla milyonlarca kullanıcı Facebook’a mobilden erişiyor. mobilike’ın her çeyrekte yayınladığı madreport’un ikinci çeyrek sonuçlarına göre, Türkiye’deki mobil Facebook kullanıcısı 17 milyon kişiye ulaşmış durumda.

Demografik olarak incelendiğinde kullanıcıların cinsiyetlerine göre dağılımlarının yüzde 61 oranında erkek ve yüzde 39 oranında kadın olduğu görülüyor. İlişki durumunu belirten mobil Facebook kullanıcılarının 4 milyondan fazlası bekâr ve 2 milyondan fazlası da evli görünüyor. Mobil Facebook erişiminin en yoğun olduğu kentler sıralamasında 5 milyon 200 bin kişi ile İstanbul ilk sırada yer alıyor. İstanbul’u 1 milyon 600 bin kişi ile Ankara ve 1 milyon 400 bin kişi ile İzmir izliyor.

İşletim sistemlerine göre kullanım incelendiğince kullanıcıların büyük bir kısmının Android işletim sistemli telefondan Facebook’a bağlandığı görülüyor. 7 milyon 800 bin Android kullanıcısı ardından 3 milyon 400 bin ile iOS kullanıcıları, 520 bin ile RIM/BlackBerry ve 200 bin ile Windows Phone kullanıcıları geliyor. iOS işletim sisteminden Facebook’a bağlanan kişilerin yüzde 80’i iPhone, yüzde 18’i iPad ve yüzde 2’si iPod‘dan kullanıyor.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de mobil Facebook kullanım verileri

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.