MediaCat

Facebook’tan hashtag adımı

Twitter’la özdeşleşen özellik Instagram’dan sonra Facebook’ta

Facebook’tan hashtag adımı

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Twitter’la olan rekabette bir büyük adım atmaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’in haberine göre Twitter’ın en karakteristik özelliklerinden hashtag’ler Facebook’un da bir parçası olmak üzere. Facebook uygulamayı hayata geçirdiği takdirde hashtag sembolüne tıklayan kullanıcıların benzer konu ve olayları listelemeleri sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından satın alınan ve sosyal medyada kısa sürede bir fenomen haline gelen Instagram, halihazırda benzer fotoğrafları listelemek üzere hashtag’leri kullanıyor. Bu durum göz önüne alındığında Zuckerberg ve ekibinin bu özelliği Facebook’ta görme isteğine dair söylentiler desteklenmiş oluyor.

WSJ haberine göre “Facebook’un hashtag’leri entegre etme çabası Twitter ve Facebook arasındaki mücadelenin iyice kızıştığını ve iki devin mobil kullanıcılar ve reklam gelirleri için mücadele edeceğini” gösteriyor. Kuruldukları günden bu yana sosyal medyanın farklı kutuplarını temsil ettikleri düşünülen Facebook ve Twitter bu uygulamanın hayata geçmesi ile biraz daha birbirlerine yaklaşacağa benziyor.

Uygulamanın ne zaman hayata geçirileceği konusundaysa Facebook yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Haluk Kasarcı

(kaynak: design taxi)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.