MediaCat

Şu çılgın kadınlar

Nike’tan kadınlara ilham veren bir reklam filmi.

Şu çılgın kadınlar

Just Do It sloganının 30’uncu yıldönümünde sözü ilk olarak Colin Kaepernick’e bırakan ve Kaepernick’in yanı sıra tekerlekli sandalye basketbolcusu Megan Blunk, bacakları olmadan doğan dokuz yaşındaki güreşçi Isaiah Bird, Serena Williams ve LeBron James gibi isimlerin kamera karşısına geçtiği filmle insanları çılgın hayaller kurmaya davet eden Nike, bu yıl 91’incisi düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde yayınlanan reklam filminde odağına bu kez kadınları aldı.

Tenis efsanesi Serena Williams‘ın anlatımıyla ekrana gelen ve aralarında jimnastikçi Simone Biles, ABD’nin ilk başörtülü sporcusu Ibtihaj Muhammad, PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları’nda 17 yaşındayken altın madalya kazanan snowboard’cu Chloe Kim, ABD Kadın Milli Futbol Takımı oyuncuları, San Antonio Spurs Yardımcı Koçu Becky Hammon gibi isimlerin görüntülerine yer verilen filmde erkek egemen dünyada kadın sporculara yöneltilen olumsuz yaftalamalara örnekler sunuluyor.

Kadın sporcuların, tüm bu engellere rağmen gerçekleştirdikleri çılgınlıklarının sıralanmasının ardından film, Williams’ın, “Sana çılgın demek istiyorlarsa, sorun yok; çılgının neler yapabileceğini göster onlara” sözleriyle noktalanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.