MediaCat

Hayaller engel tanımaz

Nike’tan geleceğin kadın sporcularına ilham veren bir kampanya.

Hayaller engel tanımaz

Candelaria Cabrera, henüz sekiz yaşındayken, belki de ülkesinde kadın futbolunun kaderini değiştirecek fitili ateşlemişti. Geçtiğimiz yıl şehrindeki bir futbol kulübünde erkeklerle birlikte top koşturan minik sporcu, artık erkeklerle aynı takımda oynayamayacağının söylenmesi ve ülkede kız çocuklarının futbol oynayabileceği hiçbir takımın bulunmaması üzerine isyan bayrağı açmıştı. Arkasına aldığı destekle birlikte takımına geri dönme hakkı kazanan Cabrera, ülkede kız çocukları için bir futbol ligi kurulmasının da önünü açmıştı. Cabrera, hikâyenin en başında isyanını şöyle dile getirmişti: “Kimse kızlar futbol oynayamaz demesin!”

Nike ise Arjantin’de genç sporculara ilham verme niyetindeki R/GA Buenos Aires imzalı kampanyasında sözü Cabrera’ya bırakıyor. Markanın Cabrera’yla birlikte, başarıya giden yolda çıkan engelleri geçmişe doğru adım adım sıraladığı filmde Haziran ayında Fransa’da düzenlenecek FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda mücadele edecek milli futbolcular Ruth Bravo, Estefanía Banini ve Belén Potassa da yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.