MediaCat

MediaCat’in kapağında ‘mutsuzluk’ var

MediaCat, Şubat sayısında mutsuz tüketicinin yarattığı büyük ekonomiyi ele alıyor.

MediaCat’in kapağında ‘mutsuzluk’ var

Bugün hepimiz, isteklerimiz, arzularımız ve özlemlerimizi giderecek şeyin; kısacası daha mutlu bir hayatı tarif eden bulanık bir vizyonun bize sandığımızdan çok daha yakın olabileceğinin, belki de tek yapmamız gerekenin uzanıp erişmek olabileceğinin bilinciyle, daha doğrusu bu bilincin ‘hafifletici ağırlığıyla’ yaşıyoruz. Adeta, mutsuzluk çağında mutluluğu satın alıyoruz.

2013’ün en büyük ajansları

Nielsen verileriyle oluşturulan En Büyük 100 Reklam Ajansı listesinde zirveye bu yıl Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi yerleşiyor. En Büyük Medya Ajansları listesinde ise ilk üçte geçen yıl olduğu gibi Mindshare, OMD ve People Communications var.

Türkiye’nin rol modelleri

2013’ün Rol Model Araştırması, Türkiye’de hem tüketicinin hem de pazarlama camiasının çok sevdiği ‘reklamda ünlü kullanımı’ konusunda önemli ipuçları içeriyor. Hangi ünlülerin toplumun hangi kesimleri tarafından ve neden örnek alındıkları tek tek ortaya seriliyor. 2013’te Türkiye’nin izlediği, konuştuğu, sevdiği ve örnek aldığı isimler MediaCat Şubat sayısında.

2013’ün en çok konuşulan markaları

FikriMühim ve Era Research & Consultancy işbirliğiyle 20 kategoride üçüncü kez yapılan Türkiye’nin en çok konuşulan markaları sorgusunda Samsung, kategori bağımsız en çok konuşulan marka oldu.

2013’ün en beğenilen reklam müzikleri

MediaCat her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın reklam müziklerini takipçileriyle birlikte seçti. Twitter takipçilerimizin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz online anket sonucunda Model tarafından gnctrkcll için hazırlanan Senin Benim Bizim, 2013’ün en iyi reklam müziği oldu.

Taksit sınırlamasının yansımaları

Kredi kartlarına taksit sınırlanıyor, sınırlanmakla da kalmıyor, bazı sektörlerde sıfırlanıyor. Konut, araç kredilerine sınırlamalar geliyor. Peki tüketiciyi ve ekonomiyi korumak amacıyla tasarlanan bu kanun markaları ne yönde etkileyecek?

Şubat ayı söyleşileri

Tuğrul Eryılmaz

‘Gayet keyiflidir insan zehirlemek’

Tuğrul Eryılmaz

17 yıl süren yayın yönetmenliğinin ardından Radikal gazetesiyle yollarını ayıran Tuğrul Eryılmaz ismi, konumu ve yönelimi ne olursa olsun iktidarla geçinmenin gazetecinin işi olmadığı görüşünde.

Ahad Afridi

‘Agresif hedeflerimiz var’

Ahad Afridi

Yurtdışında ve yurtiçinde bir hayli hareketli bir yılı geride bırakan Yıldız Holding‘in Pazarlama Başkanı (CMO) Ahad Afridi, ne kadar zorlu olursa olsun 2014’te de iyi işler yapmaya devam edip, tüketicilerine mutlu anlar sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Ece Üner

‘Oldum demek öldüm demektir’

Ece Üner

HaberTürk‘te başarıyla sürdürdüğü görevinden Show TV‘nin ana haber bültenine yükselen Ece Üner‘le kariyer yolculuğunu konuştuk. Denizden okyanusa geçmiş gibi hissettiğini söyleyen Üner geleceğe dair büyük puntolar ya da manşetlik ifadelerle konuşmaktan kaçındığını, planının sadece hep daha çok çalışmak olduğunu söylüyor.

Gürkan Zengin

‘Reklam derdimiz yok’

Gürkan Zengin

Yaklaşık üç yıl önce Türkiye operasyonuna başlayan, ha açıldı ha açılıyor denen Al Jazeera, 22 Ocak akşamı haber portalı aljazeera.com.tr, mobil uygulamalar ve Al Jazeera Türk dijital dergisinin yayına girdiğini duyurdu. Al Jazeera Türk‘ün habercilik şiarını, üç yıldır ne yaptıklarını, bünyede niye bir reklam satış departmanı olmadığını ve televizyon kanalının niye hâlâ faaliyete geçmediğini haber direktörü Gürkan Zengin’den öğrendik.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.