MediaCat

Olağan şüpheliler

MediaCat, Ağustos sayısında marka öykülerinin çizgi başrollerini kapağa taşıdı.

Olağan şüpheliler

Son yıllarda hem sayıları hem de kalitesi artan animasyon reklamlar tüketicilerine ulaşmak için samimi ve kalıcı bir çözüm arayan reklamverenlerin öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. Kendine has avantajlarıyla tercih sebebi olan animasyonlar pazarlamanın yükselişteki trendi hikâye anlatıcılığı için de adeta biçilmiş kaftan.

İlk yarının en büyükleri

İlk Altı Ayın En Büyük 100 Reklamveren, Reklam Ajansı ve Medya Ajansı listelerine göre, reklamveren listesinin zirvesinde geçen yıl olduğu gibi Unilever yer alırken reklam ajanslarında ilk üçte büyük değişimler söz konusu, medya ajanslarında ise ilk üç geçen sene olduğu gibi sırasıyla Mindshare, OMD ve People Communications‘tan oluşuyor. Altı ayın en büyükleri listelerinin tamamı MediaCat Ağustos sayısında.

İlk Altı Ayın En Büyük 100 Reklamveren, Reklam Ajansı ve Medya Ajansı

Sosyal medyanın adab-ı muaşereti

Adab-ı muaşeret her ne kadar modası geçmiş bir kavram olarak algılansa da günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Eğitim ve statü fark etmeksizin yargılandığımız ve insanları yargıladığımız bu kuralların, hayatımızın diğer vazgeçilmezi sosyal medyadaki karşılıklarını inceledik. Gördük ki; sosyal medyada eski kuralları, en azından bu kuralların ruhunu, yeniden tesis etmeye yönelik bir çaba var.

Sosyal medyanın adab-ı muaşereti

İlk yarıda ürün yerleştirmede lider gıda sektörü

Nielsen tarafından hazırlanan verilere göre, 2014’ün ilk yarısında ürün yerleştirme uygulamalarında belirgin bir artış söz konusu. Toplam 152 bin 860 süre-saniyelik ürün yerleştirme uygulamalarının en çok kullanıldığı sektör gıda olurken, ürün yerleştirmeye en fazla yer veren televizyon kanalı STV, en fazla iletişim sağlayan medya ajansı Starcom, en fazla uygulama hazırlayan reklam ajansı TBWA\ISTANBUL ve en çok kullanan marka ise Orkide.

Mutlu çalışanlar için yaratıcı sürprizler – II

Markaların kurumsal kimliklerinin belki de en önemli unsurunu oluşturan çalışan motivasyonu için hayata geçirdikleri uygulamalar her geçen gün çeşitlenerek artıyor. Geçtiğimiz yıl MediaCat sayfalarında yer verdiğimiz bu yaratıcı sürprizlerin 2014 derlemesi Eylül sayısında…

Harvey Nichols’ın 4 Grand Prix’lik işinin nöroanalizi

ThinkNeuro, MediaCat’in Eylül sayısı için, Cannes‘dan dört adet Grand Prix ile dönen ve Adam&EveDDB tarafından hazırlanan Harvey Nichols’ın “Sorry I Spent It On Myself” işinin nöroanalizini yaptı.

Ağustos ayı söyleşileri

Sir John Hegarty: “Yaratıcılığın ağırlık merkezi artık global”

Efsane kreatif direktör Sir John Hegarty yaratıcılığın bir kapatma düğmesi olmadığına inanıyor. Yaratıcı bireyi sürekli çalışan gözlemciler olarak tanımlayan Sir Hegarty amaçsızca etrafta dolanan dümensiz bir tekneye dönmemek için bir şeylere inanmanın gerekliliğine dikkat çekiyor

Sir John Hegarty: "Yaratıcılığın ağırlık merkezi artık global"

Ahmet Özer: “Amiral Gemisi lafına alışamadım”

Haziran ayıyla beraber Hürriyet Dünyası’nın İcra Kurulu Başkanı olan Ahmet Özer, Hürriyet’in yıllardır anılageldiği ‘Amiral Gemisi’ lafına da alışamadığını belirtiyor. Zira ona göre Hürriyet bir geminin olamayacağı kadar çevik ve dinamik.

Ahmet Özer: "Amiral Gemisi lafına alışamadım"

Haluk Erkmen: Köşeli konuları sempatik kılmak

Markaların, yaratılan karakterler aracılığıyla bireylere çocukluklarından itibaren sadakati aşılayabileceğine inanan Haluk Erkmen, bize Puck Communication‘ın kurulma ve büyüme hikâyesini anlattı.

Haluk Erkmen: Köşeli konuları sempatik kılmak

Emre Kaplan: “Fikir sizi germiyorsa doğru fikir değildir”

Sekiz yıl boyunca TBWA\ISTANBUL’da çalışan Emre Kaplan Rafineri’ye ortak oldu. Yıllardır biriken tatil borcunu üç haftalık bir tatille kapattıktan sonra Temmuz ayında yeni adresinde kolları sıvayan Kaplan’la oturduk, gelişmenin perde arkasını, niye kendi ajansını kurmadığını ve sektörün cesaret sorununu tartıştık.

Emre Kaplan: "Fikir sizi germiyorsa doğru fikir değildir"

Güzel Sanatlar: “Network prangaymış”

IPG ile işbirliğini sonlandıran Güzel Sanatlar Medya Grubu varlığını Moremedia ile pekiştirdi. Güzel Sanatlar İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Mete Soğuksu ve Moremedia ve MG Media’dan sorumlu CEO Özge Akay, grubun Moremedia’yı satın almasını ve sektörün değişen koşullarını MediaCat’e anlattılar.

Güzel Sanatlar: "Network prangaymış"

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.