MediaCat

2017’nin en iyi manşetleri

Bir MediaCat klasiği haline gelen Yılın Manşetleri seçkisi, 2017’nin gazetelerin birinci sayfalarında bıraktığı en belirgin izleri ortaya koyuyor.

2017’nin en iyi manşetleri

MediaCat 2007’den bu yana olduğu gibi yine Ajans Press’in desteği ve medya, iş ve marka dünyasının değerli isimlerinden oluşan jüri üyeleri aracılığıyla geçtiğimiz yılın en iyi manşetlerini belirledi.

Jüri üyeleri

Her yıl olduğu gibi çeşitlilik gözetilerek oluşturulan Manşet Jürisi, 2017’de de alanlarında son derece etkili isimlerden oluştu. Reklam Fotoğrafçısı Beste Zeybel, Ipsos Medya ve Reklam Araştırmaları Direktörü Betül Yavuzol, Socrates Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Caner Eler, Garanti Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birimi Müdürü Elif Güvenen, Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Emine Çubukçu, Fox TV Sunucusu İsmail Küçükkaya, Muhabbet Kurucu Ortağı Kenan Ünsal, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli, İnternet Ekipler Amiri Serdar Kuzuloğlu ve NTV sunucusu Simge Fıstıkoğlu’yu bir kez daha burada anmanın ve teşekkür etmenin tam sırası.

2017'nin en iyi manşetleri
Pelin Özkan, İsmail Küçükkaya, Serdar Kuzuloğlu, Selçuk Tepeli, Beste Zeybel, Kenan Ünsal, Caner Eler, Emine Çubukçu, Elif Güvenen, Betül Yavuzol, Simge Fıstıkoğlu

Değerlendirme kriterleri

  • Gazetede manşetin ya da dergide kapağın sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı
  • Merak uyandırması
  • Espri barındırması
  • Nefret söylemi içermemesi
  • Genel görsel ve grafik estetik

Yılın Manşeti

YASAMA, YÜRÜTME, ÖNÜNDE EĞİLME!

Birgün, 1 Eylül 2017

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen 30 Ağustos resepsiyonunda objektiflere takılan görüntüsü, Birgün’ün manşetinde kuvvetler ayrılığına dair anlamlı bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

2017'nin en iyi manşetleri

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.