MediaCat

Lovemark’lara kulak verin

Türkiye’nin en sevilen markaları, tüketicinin gönlünde yer kazanmak adına neler yaptıklarını anlatıyor.

“Tüketicilerimizle kurduğumuz bağın en güzel hediyesi”

Burak Destici, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Kıdemli Pazarlama Müdürü

İnsanlarla samimi bir ilişki kurup gönüllerinde yer edinen, ürettikleri ürün ya da hizmetle sağladıkları faydanın bir adım ötesine geçen markaların yeri tüketici nezdinde her zaman farklı olmuştur. Biz de insanlarla samimi bir iletişim kurarak farklılaşmayı ve onların gözünde ayrı bir yer edinmeyi amaçlıyoruz. MediaCat’in düzenlediği Lovemarks araştırmasında, 2013, 2015 ve 2017 yıllarında olduğu gibi, bu yıl da Cep Telefonu kategorisinde Lovemark olmanın gururunu yaşıyoruz. Samsung’un insanlarla bu bağı kurabilmesinde ve Lovemark olma başarısında, gelişmiş akıllı telefonlar üreten bir firma olmasından çok daha fazlası var. İnsanlarla etkileşimi yüksek bir marka olmamız, #FarklıBak diyerek insanları fotoğraf çekmeye davet etmemiz, Türkiye’nin dört bir yanında iletişim dilini yerelleştirerek insanlarla samimi bağlar kurmamız, kısacası insanların günlük hayatlarında her açıdan onlarla birlikte olma çabamız bu bağı güçlendiren yaklaşımlar.

Pazardaki güçlü liderliğimiz, ürünlerimizin inovatif olmasının yanı sıra yerelde izlediğimiz iletişim stratejisinin de gücüne dayanıyor. Tüketicilerimizin ürünlerimizi sadece birer teknolojik cihaz olarak görmekten çok hayat tarzlarının bir parçası haline getirdiklerine şahit oluyoruz. Tek taraflı bir iletişimden ziyade, karşılıklı etkileşimle tüketicilerimizi her mecrada dinlemeye ve onları anlamaya çalışıyoruz. Onları paylaşıma davet eden bir marka olmaya çabalayarak markamızı tercih edenlerle bağımızı daha da kuvvetlendirmeyi amaçlıyoruz.

Sırada: MediaCat Lovemarks 2019 Kahve – Nescafé

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.