MediaCat

Kim demiş kolay olan daha iyidir diye

CoorDown’dan Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde kısa bir animasyon filmi.

Kim demiş kolay olan daha iyidir diye

21 Mart günü, Birleşmiş Milletler tarafından, toplumda farkındalık yaratılması amacı ile Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü olarak tanınıyor. Down sendromlu insanlar için faaliyet gösteren İtalyan CoorDown organizasyonu ise bu önemli günde, Down sendromlu öğrencilerin eğitim haklarını gündeme getiren kısa bir animasyon filmiyle çıkıyor karşımıza.

Publicis New York işbirliğiyle hayata geçirilen “Lea Goes To School” (Lea Okula Gidiyor) adlı film, Down sendromlu Lea’nın okuldaki ilk gününü anlatıyor. 11 yaşındaki Down sendromlu Grace’in sesinden dinlediğimiz Lea’nın öyküsü, masalsı bir anlatımla buluşuyor bizlerle. Akranları gibi okulun yolunu tutan Lea, önce bir “işaret adam” ile karşılaşıyor. İşaret adam, gitmesi gereken okulun farklı olduğunu söylüyor Lea’ya. Lea ise bu teklifi reddediyor; tüm zorlukları göze alarak, akranlarıyla aynı okula gidiyor. Öykünün sonu bir başlangıca dönüşürken, CoorDown da kaynaştırıcı eğitimin insani bir hak olduğu mesajını veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.