Play-Doh’dan ortaya karışık hayvanlar âlemi

"Siyam domuzu", "bulutkoyun", "piranakordeon" ve diğerleri...

10.04.2018 - 11:53 | Alev Kaynak

Play-Doh’dan ortaya karışık hayvanlar âlemi

Play-Doh‘yu yakından takip edenler arasındaysanız, vaat ettiği dünyanın, hayal gücünün sınırlarını ortadan kaldırmaya vakıf olduğu gerçeğini gayet iyi bilirsiniz. Tüm garipliklere ve harikalara kucak açan bu dünya, 2016 yılında kutladığı 60’ıncı yıl dönümüyle birlikte “hayal gücü kutusu” olarak adlandırılmaya başlanmıştı. DDB Paris’in yalnızca Play-Doh kullanarak ürettiği basın ilanları ve posterler ise Play-Doh dünyasının türlü yaratıcılıklarını yansıtmakla kalmamış, aynı zamanda Cannes’dan da üç adet Lions heykelciği ile dönmüştü.

Şimdi sırada bu kampanyanın devamı var: Gallery of Emerging Species (Yeni Ortaya Çıkan Türler Galerisi). DDB Paris ve dijital prodüksiyon stüdyosu Merci Michel işbirliğiyle hayat bulan “Yeni Ortaya Çıkan Türler” serisinde, doğal tarih müzesini andıran bir galeride sergilenen, tamamen imgelem ürünü birbirinden sevimli hayvanı, dijital ortamda National Geographic belgeselleri tadında izleyebiliyorsunuz.

Seri hem renkleri, şekilleri ve hikâyeleri birbirine karıştırmayı seven çocuklara hem de mizah duygusu gelişmiş yetişkinlere hitap ediyor. Kampanya ayrıca çocuklara hayal gücüyle diledikleri her şeyi yapabilecekleri fikrini aşılamakla kalmıyor, yeni ortaya çıkan türlerin yanı sıra yok olmaya yüz tutan hayvan türlerine de dikkat çekiyor.

Şimdi bu garip hayvanlarla tanışma zamanı:

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.