MediaCat

Yakılan kalorileri gıda yardımına çeviren bir maraton

Samsung, Tel Aviv Maratonu’nu gıda yardımıyla harmanlamaya hazırlanıyor.

Yakılan kalorileri gıda yardımına çeviren bir maraton

İsrail’de koşulan Tel Aviv Maratonu’nun sponsorluğunu üstlenen Samsung, bu yıl maratona farklı bir misyon daha yüklüyor. Her yıl 250 bin İsrail vatandaşının gıda ve temel ihtiyaçlarını karşılayan aşevi Pitchon Lev ile el ele veren marka, maratonda yakılacak her bir kaloriyi gıda yardımına çevirmeye hazırlanıyor.

75 kilogram ağırlığında bir insanın 42 kilometrelik maratonu dört saatin altında koştuğu ve ortalama 4 bin kalori yaktığı kabul edildiğinde, 40 bin kişinin ter dökeceği maratonun sonunda yaklaşık 320 bin öğüne denk gelecek miktarda gıda bağışlanması hedefleniyor.

Maratonda yakılan kalori miktarının hesaplanabilmesi için Samsung, koşuculara kalori ölçer bileklik dağıtacak. Tel Aviv Maratonu’nda yakılan kaloriler, Tel Aviv’deki Rabin Meydanı’na yerleştirilecek kalori ölçer sayesinde canlı canlı takip edebilecek. Finiş çizgisini geçen koşucular özel bir alana yönlendirilecek ve yaktıkları kalori miktarı kadar gıda ürününü derleyecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.