MediaCat

Fatih Altaylı’dan Uber ve üçüncü havalimanı iddiası

Altaylı, Uber’in üçüncü havalimanının taksi hizmetleri için anlaştığını iddia etti.

Fatih Altaylı’dan Uber ve üçüncü havalimanı iddiası

Fatih Altaylı, bugün Habertürk‘te yer alan yazısında Uber‘in üçüncü havalimanının taksi hizmetlerini alacağını iddia etti.

Ülkemizdeki Uber tartışmalarına yönelik bir çözüm önerisi sunarak başladığı yazısına Uber’in Türkiye’ye geliş öyküsüne dair “bazı bilinmeyenleri” anlatarak devam eden Altaylı, uluslararası ulaşım şebekesi şirketinin, Türkiye operasyonlarına başlamadan önce Türkiye’de personel taşımacılığı ve otomobil filo kiralama konularında büyük ve bilindik bir firma ile temasa geçtiğini, Uber’e çalışacak filoları kurmaları yönünde firmaya teklif götürdüğünü ancak bu teklifin, yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini iddia etti.

Altaylı’nın iddiaları bu kadarıyla sınırlı kalmadı.Türkiye’deki operasyonlarına araç ve araç sahipleriyle anlaşarak devam eden Uber’in İstanbul’da çok büyük bir hamleye hazırlandığını iddia eden Altaylı, Uber’in üçüncü havalimanının işletmecisi şirketle anlaşmaya vardığını ya da anlaşmanın eli kulağında olduğunu öne sürdü.

Altaylı’ya göre, Uber yüksek bir ücret karşılığında üçüncü havalimanının taksi hizmetlerini alacak, havalimanının geliş terminalinde taksi olmayacak ve taşıma hizmetini tamamen Uber üstlenecek. Yine aynı yazıda yer alan iddialara göre üçünü havalimanına taksi ile gidilebilecek fakat gelen yolcular için taksi bulunmayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.