MediaCat

Birleşik Krallık’ın kahramanlarına hükümetten çağrı

Birleşik Krallık Hükümeti ve Lego, coronavirus konulu bir kamu spotu için bir arada.

Birleşik Krallık’ın kahramanlarına hükümetten çağrı

Geçtiğimiz hafta Channel 4 tarafından hazırlanan bir dizi spotla herkesin Paskalya’yı evlerinde geçirmesinin istendiği Birleşik Krallık’ta, halkın Paskalya döneminde sosyal mesafe tedbirini elden bırakmasının önüne geçmek için yapılan bir başka iletişim çalışması da Birleşik Krallık Hükümeti’nden geldi.

Geçtiğimiz hafta, Paskalya arifesinde yayınlanan ve Lego’nun in-house ajansı Lego Agency imzalı bir buçuk dakikalık reklam filminde hükümet, çocukların da ilgisini çekecek eğlenceli ve basit bir dille, coronavirus salgını döneminde dikkat edilmesi gereken hususları bir kere daha hatırlatıyor.

Lego Agency EMEA Kıdemli Direktörü Emma Perkins, kampanyayı şu sözlerle özetliyor: “Oyunlar çocuklar ile ailelerin en iyi ve en kötü dönemlerde bir araya gelmesi için bir vesiledir. Bu brief’i Birleşik Krallık’taki aileleri hedeflemek ve çocukların -onlara kahramanlık gibi olumlu bir rol atfederek- bu karantina dönemine dair algılarını değiştirmeye yardımcı olmak için kullanmak istedik.”

Animasyon ekibinin üç günde, evden hazırladığı reklam filminin animasyon çalışmaları animasyon stüdyosu A+C Studios, Highly Unlikely Productions ve We Are Social’ın ortak çalışmasının ürünü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.