MediaCat

Telefona direksiyon molası

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi ve Ad Council’den örnek bir telefon bağımlısının hikâyesi.

Telefona direksiyon molası

Her 10 ABD’linin 9’undan fazlası araba kullanırken mesaj atmanın (yüzde 94) ve mesaj yazmanın (yüzde 91) tehlikeli veya çok tehlikeli olduğunu düşünüyor. Öte yandan, bu temkinlilik halinin gündelik hayatta pek de karşılığı yok zira Ad Council’in internet sitesinde paylaşılan veriler, dikkati dağınık sürücülerin neden oldukları trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısının 2016 yılında 3 bin 450 olduğunu belirtiyor.

Trafiğe çıkan motorlu araç sahiplerinin sözleri ile eylemleri arasındaki bu uyuşmazlığa bir kamu spotuyla çare bulmak isteyen ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi (National Highway Traffic Safety Administration) ve Ad Council, telefon mesajlaşmalarının yalnızca trafikteyken kötü olduğunu söyleyen bir reklam filmi yayınladı.

Sabah gözlerini açar açmaz telefonunu eline alan telefon sevdalısı bir adamın telefon bağımlılığı nedeniyle zaman zaman ritmi aksayan hayatından kısa bir kesitin paylaşıldığı film, reklam ajansı Pereira & O’Dell imzası taşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.