MediaCat

adidas son Yeezy ürünlerinin kârını bağışa çevirebilir

Ürünlerin Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağışlanması da gündemdeydi.

adidas son Yeezy ürünlerinin kârını bağışa çevirebilir

Geçtiğimiz yıl antisemitist ifadeler kullanan Kanye West ile işbirliğini sonlandıran adidas, depolarında kalan son Yeezy ürünlerini değerlendirmenin yollarını arıyor.

Ad Age’in haberine göre, adidas’ın gözden geçirdiği seçenekler arasında perakende değeri 1,3 milyar dolar olan ürünlerin Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağışlanması, yok edilmesi ya da yeniden markalanması da bulunuyordu ancak şirketin yeni CEO’su Bjorn Gulden bu seçenekleri eledi.

CEO Gulden, ürünlerin Yeezy etiket ve dikişlerinin sökülerek satışa çıkarılması olasılığına da “Ne olduğunu gizlemek pek dürüstçe değil. Seçenekler arasında yok” diyerek reddetti. CEO koltuğunda yedi haftadır oturduğunu ve elindeki verilere dayanarak bir karar vermek için kendisini yeterli hissetmediğini ifade eden Gulden’in değerlendirdiği diğer seçenekler ise ürünlerin satılması ve elde edilecek kârın hayır kurumlarına bağışlanması ile ürünlerin geridönüştürülmesi.

adidas, Kanye West ile anlaşmasını Ekim 2022’de sonlandırmış ancak mevcut tedarikçilerden Yeezy ürünlerinin sevkiyatını kabul etmeye devam etme kararı vermişti. Gulden’e göre, Yeezy ürünlerinin adidas depolarına yeni ulaşması ve ayakkabıların dünyanın dört bir yanına dağıtılmış olması da sorunu karmaşıklaştırıyor.

Telif anlaşması kapsamında, ürünlerin satılması durumunda West’e ödeme yapılması da gerekecek. adidas satışlardan hiçbir şey kazanamasa da 500 milyon euroluk maliyetin bir kısmını telafi edebilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.