MediaCat

adidas Yeezy ürünlerinin gelirini bağışlayacak

Gelirlerin bir kısmı antisemitizm ve ırkçılıkla mücadele eden kuruluşlara gidecek.

Antisemitist ifadeleri nedeniyle Kanye West ile işbirliğini geçtiğimiz yıl sonlandırmasının ardından depolarında kalan son Yeezy ürünlerini değerlendirmenin yollarını aramaya koyulan adidas kararını verdi. adidas elinde kalan 1,3 milyar dolar değerindeki Yeezy ayakkabılarını bu ay sonunda satmaya başlayacak ve gelirinin bir kısmını antisemitizm ve ırkçılıkla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

Şirket bağışlanacak gelirin miktarı hakkında net bilgi paylaşımında bulunmadı ancak önemli bir kısmını, aralarında Anti-Defamation League ve George Floyd’un kardeşler yönetiminde ırkçılıkla mücadele eden Philonise & Keeta Floyd Institute for Social Change’in de bulunduğu kuruluşlara bağışlanacağını duyurdu.

Toplumlarda olumlu bir etki yaratacağı için en iyi çözümün bu olduğuna inandıklarını ifade eden adidas CEO’su Bjoern Gulden, sporda ve toplumda nefretle mücadele etmedeki kararlılıklarını vurguladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.