MediaCat

Rengârenk hayaller nefessiz kalmasın diye…

Belçika Kistik Fibroz Vakfı’ndan ters köşe bir reklam filmi.

Rengârenk hayaller nefessiz kalmasın diye…

Önünüzde rengârenk makyaj malzemeleri, aynanın önündesiniz. Fena bir gün sayılmaz. Annelerinin sıkı sıkı giydirdiği çocukların yanınıza koşup, size gülücükler saçacağını düşündükçe her şey daha da güzelleşiyor. Makyajınız tamam. Aynadan size bakan palyaço ev kıyafetlerinden kurtulup kostümünü de giydi miydi, değmeyin keyfine.

Sokaktasınız. Elinizde bir çanta dolusu balon, etrafınızda yüzlerce insan. Uygun bir yer bulup, çantanızı açıyorsunuz. İlk mutluluk kaynağınız geliyor. Size gülümseyip, balonlardan birini şişirip vermenizi bekliyor. Yapamıyorsunuz. Palyaçosunuz ama akciğerlerinizde bir balonu şişirebilecek kadar hava yok. Üstelik bugüne de özgü bir şey değil bu. Deniyorsunuz ama olmuyor. Çocuklar gelip gidiyor. Hayalini kurduğunuz gülücüğü bir türlü göremiyorsunuz. Umutsuzluğa kapılmak mı? Bir daha düşünün.

Belçika Kistik Fibroz Vakfı yayınladığı son reklam filminde, böyle bir palyaço ile göz göze getiriyor bizleri. Vakıf, nefesi yavaş yavaş tükenen kistik fibroz hastaları umutlarını kaybetmesin diye, hastalığının tedavisinin bulunması amacı ile yürütülen bilimsel çalışmalara da maddi destek talep ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.