MediaCat

İşe yaramaz bir oyuncak olarak duvar

Mesele oyuncakla sınırlı değil elbet…

İşe yaramaz bir oyuncak olarak duvar

Hiçbir numarası olmayan basit bir oyuncak arabayla yüzlerce senaryo çerçevesinde yıllar boyunca oynayabilen çocuk hayal gücü, duvar formunda bir oyuncak karşısında ne yapabilir? Önce bir can sıkıntısına evrilir, can çekişmeye yüz tutunca da duvarı yok edip yerine eğlenceli bir şeyler koyardı herhalde.

Göçmenlere eğitim, koruma ve hukuki müdafaa desteği sağladığı için duvarlarla arası doğası gereği iyi olmadığı kesin olan Esperanza Immigrant Rights Project, duvarların kötü şöhretini kanıtlamak ve geleceğe yatırım yapmak açısından duvarlardan daha iyi seçenekler olduğunu vurgulamak için çocuklarla kısa bir deney gerçekleştiriyor. Yayınlanan reklam filminde çocuklar gruplar halinde deney odasına alınıyor ve kendilerine duvar oyuncağı hakkında ne düşündükleri soruluyor. Her türlü pazarlama hamlesine olumsuz yanıt veren çocuklar da duvar ile oynamak yerine onu parçalara ayırıp, yeni şeyler türetmeye koyuluyor. Çocukların duvarlarla arasının iyi olmadığını kanıtlayan Esperanza da filmin sonunda “Duvar değil, gelecek inşa etmeye yardım edin” mesajını veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.